Designerskie rozwiązania wyglądu salonu fryzjerskiego

Designerskie rozwiązania wyglądu salonu fryzjerskiego

Wystrój salonu fryzjerskiego

Wystrój salonu fryzjerskiego jest w dzisiejszych czasach niesamowicie ważny. Klienci oczekują, że będzie on odzwierciedlał upodobania estetyczne właściciela salonu oraz był odbiciem jego umiejętności. Poprzez wystrój tworzy się odpowiedni klimat salonu i dba się o to, by klienci czuli się w nim wyjątkowo. Metamorfoza na głowie jest ważna, ale usługa to też przyjemność sama w sobie.

Salon fryzjerski - trendy

Najważniejszą cechą salony fryzjerskiego jest jego zdolność do budowania spokoju i relaksu klienta. Klient wraca do miejsca, w którym się dobrze czuł. Wielu właścicieli salonów fryzjerskich decyduje się na stworzenie autorskiej aranżacji wnętrza opierając ją na własnych upodobaniach estetycznych, na swojej wizji i nieraz na osobistej wizji działania salonu. Jakość oferowanych usług i ich otoczka to dzisiaj w zasadzie równoważne elementy. Dlatego stylizacje salonów tak często odnoszą się do skandynawskiego minimalizmu czy wręcz przeciwnie, do amsterdamskich klubów nocnych.

Stylowe wnętrze salonu fryzjerskiego

Właściciele salonów poprzez wystrój pokazują klientowi prestiż i profesjonalizm, kreatywność w tworzeniu stylizacji. Do wykreowania takie efektu niezbędne są odpowiednio dobrane meble fryzjerskie. Je klient odczuje bezpośrednio, nie tylko poprzez ich estetykę. Najważniejszy jest oczywiście odpowiedni fotel. Będzie on punktem centralnym salonu i to o nie opierać się będzie wygoda klienta. Wydzielmy dla niego odpowiednią strefę i takie same strefy stwórzmy dla poczekalni, miejsca mycia włosów, dla pracowników itd.

Ekskluzywne salony fryzjerskie

Style, o które opierają się współczesne salony fryzjerskie, to szeroki i bardzo zróżnicowany wachlarz interesujących propozycji. Pojawiają się style przebojowe, takie jak glamour, modern i industrial, jak również style spokojniejsze, takie jak minima, rustic i retro. Eklektyzm bynajmniej nie jest salonom fryzjerskim obcy. Łączy się cegły z drewnem, dodaje się blaszane pokrycia, na ścianach wiesza się ramki dla wielkopowierzchniowych plakatów prezentujących dzieła sztuki fryzjerskiej…

Ważnym elementem stylizacji jest też oświetlenie, które oprócz kwestii czysto praktycznych, zapewniać musi też czynniki istotne dla budowania klimatu.

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl