Wystrój salonu tatuażu: jak stworzyć niepowtarzalną atmosferę

Wystrój salonu tatuażu: jak stworzyć niepowtarzalną atmosferę

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
  3. Dekorowanie salonów tatuażu: ...

Jeśli zastanawiasz się nad otwarciem własnego studia tatuażu lub remontem już posiadanego i zastanawiasz się, jak je udekorować, aby zrobić wrażenie na klientach, oto kilka pomysłów, które pomogą Ci wykazać się kreatywnością.

Studio tatuażu to miejsce, w którym Ty lub Twoi tatuatorzy będziecie spędzać większość czasu, a także przestrzeń, w której chcesz zrobić wrażenie na swoich klientach. Dlatego zwrócenie należytej uwagi na aspekt wizualny i dekoracyjny jest równie ważne jak lokalizacja pracowni czy zespół artystów, z którymi będziesz pracować.

Możliwości wystroju studia tatuażu są tak nieograniczone, jak Twoja kreatywność - w końcu studio tatuażu to najlepsze miejsce, aby puścić wodze fantazji.

Oto cztery pomysły, dzięki którym możesz uruchomić swoją kreatywność i nadać swojemu studiu tatuażu niepowtarzalną atmosferę.

Cztery pomysły na dekorację salonów tatuażu

Po pierwsze, należy upewnić się, że zdefiniowano już tożsamość studia oraz wrażenia i emocje, które chcemy przekazać klientom za pośrednictwem marki. Następnie, jeśli chodzi o wystrój studia, najlepiej jest pozostać wiernym tej tożsamości, nie zapominając o tym, że wskazane jest, aby studio było miejscem przygotowanym i urządzonym w taki sposób, aby klienci czuli się w nim dobrze i swobodnie.

Pamiętaj, że nie wszyscy klienci mają zdecydowaną decyzję, czy chcą zrobić tatuaż, czy nie, dlatego dobra obsługa i dobra atmosfera w miejscu, które ich przyjmuje, może pomóc tym niezdecydowanym klientom nie tylko kupić Twoje usługi artystyczne, ale także wrócić po więcej.

Salony tatuażu w klimacie retro

Biorąc pod uwagę to, co powiedzieliśmy powyżej, jednym z najbardziej popularnych pomysłów na dekorację salonów tatuażu jest styl retro. Spróbuj stworzyć staroświecką atmosferę, umieszczając na ścianach obrazy rysunkowe lub kilka czarno-białych fotografii, w połączeniu z ciepłym oświetleniem. Jest to świetny sposób na wywołanie u klientów poczucia respektu i spokoju.

Unikaj za wszelką cenę ustawiania studia z chirurgiczną atmosferą bardzo białego oświetlenia lub w zbyt ciemnym stylu. Najlepszym sposobem na wypróbowanie stylu retro jest zachowanie równowagi między nowoczesnością a estetyką dawnych lat.

Salony tatuażu w stylu miejskim

Jeśli tym, co identyfikuje Twoją markę, jest styl miejski, możesz spróbować wykonać graffiti na niektórych ścianach jako dekorację. Uważaj, aby nie przeładować wizualnie swojego miejsca i połącz różne elementy życia miejskiego w zrównoważony sposób. Deskorolki pomalowane farbą mogą być dobrym pomysłem na powieszenie na ścianie. Możesz też wykorzystać tylko kółka z desek i stworzyć wysoki mural, który przyciągnie wzrok.

W przypadku tego rodzaju stylu zalecamy również, aby oświetlenie było ciepłe i dopasowane do pozostałych elementów wystroju. Możesz wykorzystać podłogę jako płótno, na którym przedstawisz różne sceny z życia miejskiego, np. przejazdy metrem lub reprezentacyjne budynki z Twojej okolicy .

Salony tatuażu z dekoracją literami

Innym popularnym pomysłem na dekorację salonów tatuażu są napisy. Liternictwo, znane również jako "sztuka rysowania liter", bardzo dobrze współgra z artystyczną atmosferą, jaką powinno prezentować studio tatuażu, ale może również służyć jako środek komunikacji, więc decydując się na ten styl, robisz dwie rzeczy jednocześnie: dekorujesz sztuką i komunikujesz się.

Można go używać do informowania o swoich usługach, cenach lub sieciach społecznościowych. W tym przypadku zalecamy nieco chłodniejsze oświetlenie, które pomoże wydobyć kolory i kształty napisów.

Salony tatuażu o oryginalnym stylu

Innym stylem, który można wykorzystać do dekoracji pracowni, jest styl własny. Nic nie świadczy lepiej o tożsamości sklepu niż wyjątkowe otoczenie, które reprezentuje osobowość marki. W tym stylu pomocne może być wykorzystanie ścian jako płócien, na których można namalować lub wyświetlić cyfrowo niektóre z Twoich ulubionych wzorów tatuaży. Dzięki temu klienci będą mogli zobaczyć Twoje prace zaraz po wejściu do lokalu, co sprawi, że będą chcieli zrobić sobie tatuaż i polecą Cię swoim przyjaciołom i rodzinie.

Czym udekorować studio tatuażu?

Gdy już zdecydujesz, jaki styl chcesz nadać swojemu nowemu lub odnowionemu studiu tatuażu, zalecamy bardzo starannie wybrać miejsca, które chcesz udekorować w tym stylu .

Udekoruj fasadę

Zalecamy poświęcenie szczególnej uwagi frontowi studia, ponieważ powinien on przyciągać uwagę i przyciągać potencjalnych klientów. Fasada będzie pierwszą rzeczą, jaką zobaczą klienci, dlatego ważne jest, aby zrobić dobre wrażenie, które zachęci ich do odwiedzenia studia.

Udekoruj okna i drzwi

Okna, drzwi i witryny sklepowe to także dobre miejsce na dekoracje. Na przykład, jeśli wybierzesz styl "liternictwa", te miejsca są bardzo dobrym miejscem do podkreślenia kształtów liter. Ponadto okna zewnętrzne stanowią również część frontu sklepu, dlatego zalecamy, aby nie pozostawiać ich bez dekoracji, aby przyciągnąć uwagę większej liczby klientów.

Wykorzystaj ściany jako płótna

Ściany i podłogi również mogą być dobrym miejscem na dekoracje, w zależności od wybranego stylu. Jeśli jesteś zwolennikiem miejskiego stylu, te miejsca mogą posłużyć jako płótno do narysowania graffiti lub wyświetlenia go w formie cyfrowej.

Personalizacja obszarów obsługi klienta

Poczekalnia i recepcja to także doskonałe miejsca do dekoracji. Pamiętaj, aby zawsze zachować estetyczną spójność z wybranym stylem dekoracji. Poczekalnia i recepcja to dobre miejsca na dekoracje w stylu "liternictwa", można się nimi bawić, aby pokazać logo studia. wyposażenie sklepów aby zaprezentować logo swojego studia tatuażu. Jeśli zdecydowaliście się na styl retro, miejsce przyjęcia jest najlepszym miejscem do udekorowania obrazami i zdjęciami z dawnych lat.

Specjalny akcent na parkingu

Jeśli masz prywatny parking dla swoich klientów, masz tam doskonały środek komunikacji. Parking to miejsce, które większość marek pomija przy dekorowaniu i urządzaniu, ale jeśli weźmie się je pod uwagę jako całość, to parking jest również częścią sklepu. Choć może się to wydawać nieco przesadzone, jeśli skromnie udekorujesz parking zgodnie ze stylem wystroju pozostałych pomieszczeń, z pewnością będzie to coś, co sprawi, że Twoja pracownia znajdzie się na ustach wszystkich .

Jak widać, dekoracja studia tatuażu wymaga rozważenia wielu aspektów, które można połączyć, aby uzyskać bardziej wykończone, profesjonalne i wyjątkowe otoczenie. Kreatywność, która cechuje studia tatuażu, może być również podkreślona w dekoracjach. Nie stawiaj granic swojej kreatywności i wykorzystaj w pełni przestrzeń swojego sklepu, wyrażając za pomocą dekoracji osobowość swojej marki i pozostawiając na klientach wrażenie tatuażu.

Powiązane artykuły:

  1. 5 pomysłów na wybór mebli do salonu fryzjerskiego.
  2. Pomysły na barber shop: jak założyć udany biznes
  3. 20 przykładów logo salonów fryzjerskich

Beata Gawron

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl