Jak wyposażyć salon fryzjerski? Czego potrzebuje fryzjer w pracy?

Jak wyposażyć salon fryzjerski? Czego potrzebuje fryzjer w pracy?

Co powinno znajdować się w salonie fryzjerskim, jakie są konieczne akcesoria, które będą usprawniać pracę fryzjera i zapewniać będą komfort dla klientów. To pytania, które najczęściej pojawiają się wśród mistrzów nożyczek, które swoja przygodę z fryzjerstwem zaczynają. Nie od dziś wiadomo, że profesjonalny salon fryzjerski powinien zachęcać do siebie już od wejścia. Jakość świadczonych usług zależna jest od wielu czynników, o których fryzjer musi wiedzieć.

Jak umeblować salon?

Fotele – to kwestia pierwszorzędna, by dać klientom wygodę i to zarówno dla tych już obsługiwanych jak i dla tych, którzy na obsługę dopiero czekają. Fotel powinien być wykonany z materiału wysokiej jakości z podłokietnikami sprzyjającymi wygodzie klientów. Dobrze, jeśli ma podnóżek i pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji. Powinien mieć regulację wysokości przy użyciu pompy hydraulicznej albo gazowej. Jednak najważniejsza funkcja to stabilność ułatwiająca pracę fryzjera. Oczywiście estetyka też ma istotną rolę, ale trzeba pamiętać, że ładnie nie zawsze oznacza wygodnie. A musimy pamiętać, że to komfort i wygoda dla klienta to najważniejsze kwestie. Obecnie bardzo ciężko wybrać dobre umbelowanie do salonu, ponieważ kusi nas wiele ładnym wyglądem, ale do praktyczności jest daleko.

  • Lustra – w tym zakresie także musimy zwrócić uwagę na pewne istotne kwestie to co będzie bardzo ważne to między innymi odporność na działanie wilgoci. Nie mogą być to standardowe lustra jak w łazience. Muszą spełniać odpowiednie kryteria i standardy. Profesjonalne lustra wykonane sa z odpowiednie materiału, który ma chronić przed korozją. Lustra nie mogą być pokryte rdzą.
  • Taboret – to bardzo pomocny element w trakcie pracy fryzjera. To tak zwany hoker, który pozwoli wysoko usiąść i wygodnie pracować z klientem przygotowując dla niego fryzure. Posiada regulację wysokości, porusza się na gumowych kołach, powinien być odpowiednio profilowany.
  • Myjnia – to kolejny istotny element każdego salonu, wykonana z wysokiej jakości materiałów najlepiej z wymiennym siedzeniem. Dostępnych jest kilka rodzajów najczęściej wybierana będzie myjnia z wbudowanym fotelem, albo wersja bez fotela.
  • Szafki - to oczywiście bardzo ważny element wyposażenia, w końcu to wszystko co będziemy gromadzić, akcesoria do pracy trzeba jakoś schować i w salonie mieć odpowiedni porządek, dlatego zgromadzenie szafek w okolicy stanowiska pracy fryzjera także jest bardzo ważne.
  • Jakie akcesoria fryzjerskie kupić?
  • Fartuch – każdy pracownik musi mieć fartuch, który będzie chronił przed zabrudzeniami, a także sprawia, że w oczach klienta taki fryzjer również wygląda lepiej.
  • Peleryna – to nieodzowny element, którym klient będzie okryty. Konieczny do tego, by w ogóle rozpoczynać prace,oczywiście trzeba mieć ich wiele, by po każdym kliencie wyciągać nową i mieć czas na pranie tych wykorzystanych.
  • Nożyczki – kluczowe w trakcie pracy, ostre nie mogą strzępić włosów. Powinny ciąć jednym ruchem. Będziemy pracować z nimi wiele godzin, dlatego najlepsze są odpowiednio dopasowane do ręki fryzjera, by komfort pracy był właściwy.

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl