Salon fryzjerski doskonały – o meblach fryzjerskich i strefach w salonie słów kilka

Salon fryzjerski doskonały – o meblach fryzjerskich i strefach w salonie słów kilka

Urządzenie salonu fryzjerskiego może powiedzieć wiele na temat charakteru prowadzonej działalności. Jeśli więc usługi fryzjerskie są adresowane do nastoletnich odbiorców, nie ma mowy o klasycznym połączeniu czerni i bieli oraz o spokojnej kolorystyce, w której dominują biel oraz beż. Jeśli zaś salon jest skierowany do wymagających kobiet biznesu, romantyczny styl z dzbankami pełnymi kwiatów wcale nie musi okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Jeszcze przed rozpoczęciem aranżacji wnętrza dobrze jest więc zastanowić się nad tym, jaką działalność ma ono wspierać. Gdy decyzja ta zostanie podjęta z pewnością okaże się, że sam wybór stylu mebli oraz dobór koloru ścian będzie rozwiązaniem znacznie łatwiejszym niż początkowo się to nam wydawało. Nie można zapominać i o tym, że nawet najmniejszy salon powinien mieć strefę stanowisk fryzjerskich, strefę mycia, strefę labor do przygotowywania farb, strefę socjalną oraz skierowaną do klientek strefę WC.

Myjnia fryzjerska

Znakiem rozpoznawczym strefy mycia jest, oczywiście, dostęp do wody, to bowiem właśnie tu oczyszcza się nie tylko same włosy, ale również skórę głowy klientów. Za wygodną uznaje się więc przede wszystkim tą myjnię, która odznacza się dobrze wyprofilowanym miejscem na kark. Podczas wyginania głowy nie może dochodzić do przeciążenia kręgów szyjnych, wskazane jest przy tym, aby czynność ta była wykonywana na fotelu zapewniającym wygodne oparcie dla pleców.

Myjnia fryzjerska

Konsolety i pomocnicy fryzjerscy

Jednym z najważniejszych miejsc w salonie pozostaje tak zwana strefa stanowisk fryzjerskich. Właśnie tu rodzą się wyjątkowe fryzury, a sam fryzjer musi operować wieloma kosmetykami w tym samum czasie. Kluczem do sukcesu wydaje się więc nie tylko dobra organizacja, ale także uporządkowanie, warto więc inwestować w szafki, konsolety wyposażone w półki oraz pomocniki na kółkach, które można przyciągnąć do siebie zawsze, gdy tylko zachodzi taka potrzeba.

Fotel fryzjerski

Choć fotel fryzjerski został wymieniony na końcu, nie można nie zgodzić się z tym, że jest najważniejszą rzeczą w salonie. Idealna jest sytuacja, w której jest on rozwiązaniem komfortowym, charakteryzującym się dobrze wyprofilowanym oparciem i podłokietnikach. Jego regulacja może się odbywać na wiele sposobów, dziś jednak najpopularniejsze są te rozwiązania, które wyposażono w pompę hydrauliczną.

Strefa labor

Mianem strefy labor określa się tą, w której fryzjer zajmuje się przygotowywaniem farb dla swoich klientek. Nie musi być duża i często wystarczający okazuje się w tym kontekście odpowiedni kąt, który został wyposażony w umywalkę.

Natalia Sadowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl