Najpopularniejsze urządzenia do stylizowania włosów

Najpopularniejsze urządzenia do stylizowania włosów

Domowe zabiegi pielęgnacyjne i stylizacja mogą być równie skuteczne jak te, którym poddajemy się u fryzjera. Aby osiągnąć najlepszy możliwy efekt, warto sięgać po najlepsze urządzenia. Wśród nich najczęściej wybierane są oczywiście suszarki, lokówki i prostownice, nieco rzadziej falownice i gofrownice. Czym charakteryzuje się każde z nich i co można z jego pomocą osiągnąć, nie odwiedzając salonu fryzjerskiego?

Jedna lub wiele funkcji

Urządzenia do stylizacji fryzur można najprościej podzielić na wielofunkcyjne oraz takie, które pełnią tylko jedną funkcję. Te pierwsze nie są jeszcze zbyt popularne. Ich technologia opiera się głównie na wymianie końcówek. Urządzenie takie może łączyć w sobie lokówkę z suszarką lub suszarkę z prostownicą. Bardziej popularne są sprzęty jednofunkcyjne. Najczęściej wybieramy suszarki, bez których wiele kobiet i mężczyzn nie wyobraża sobie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Równie często kupujemy też lokówki i prostownice. Popularność zyskują także termoloki.

Krótko o urządzeniach jednofunkcyjnych

Aby uzyskać romantyczne fale i loki, najczęściej sięgamy po lokówkę. Warto wybrać taką, która posiada wiele wymiennych nakładek, dzięki którym można otrzymać loki różnej grubości. Warto jednak zwrócić uwagę także na mniej popularne falownice i karbownice. Pierwsze posiadają bardzo charakterystyczną budowę pozwalającą na osiągnięcie lekkich fal, drugie z kolei służą do modelowania fal drobnych, o nieco geometrycznym kształcie. Karbownice posiadają wymienne końcówki, często z ich pomocą można także osiągnąć efekt prostowania włosów.

Z kolei taflę prostą i błyszczącą jak lód uzyskuje się z wykorzystaniem prostownicy. Typ urządzenia zależy od potrzeb włosów. Te cienkie, z natury lekko falowane, potrzebują jedynie wygładzenia, a grube i kręcone – solidnego prostowania. Dlatego warto zwrócić uwagę na moc prostownicy. Godne uwagi są tylko urządzenia z ceramiczną powłoką, które pozwalają uniknąć zniszczenia włosów.

Ostatnia grupa urządzeń do stylizacji włosów to najpopularniejsze suszarki. Suszarka powinna posiadać odpowiednią moc i możliwość regulowania sił nawiewu. Warto również zdecydować się na model z funkcją chłodnego nawiewu. Im gęstsze i grubsze włosy, tym większa powinna być moc suszarki.

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl