Aranżacja salonów fryzjerskich

Aranżacja salonów fryzjerskich

Wyposażenie salonu fryzjerskiego odgrywa szczególne znaczenie w sposobie jego postrzegania i już choćby dlatego musi odpowiadać charakterowi wykonywanych tam czynności. Jeszcze przed jego skompletowaniem warto więc zastanowić się nad tym, jakie meble okażą się niezbędne, a z jakich można będzie zrezygnować, aby nie zaopatrywać się w rozwiązania o obniżonej jakości.

Na szczęście, relatywnie łatwo można wskazać te, bez których nie da się obejść i to właśnie od nich należy rozpocząć planowanie wystroju wnętrza w salonie fryzjerskim.

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

W pierwszej kolejności należy uświadomić sobie, że ich solidne wykonanie ma dla nas kluczowe znaczenie, gdy bowiem decydujemy się na meble, musimy dążyć do tego, aby służyły nam latami i nie budziły wśród klientów negatywnych skojarzeń. Może się wydawać, że związek nie jest aż tak duży, wielu klientów wychodzi jednak z założenia, że fryzjer oferujący meble niskiej jakości jest jednocześnie osobą, której nie warto zaufać, może bowiem nie dbać również o potrzeby swoich gości. Nie warto też ignorować znaczenia, jakie meble mają w procesie zapewniania klientowi wygody. Coraz częściej mówi się o tym, że właśnie ta pełniona przez nie funkcja powinna zostać uznana za podstawową. Meble w salonie fryzjerskim muszą też służyć styliście i pasować do wystroju wnętrza tak, aby nie sprawiały wrażenia kupionych przez przypadek.

Modne meble fryzjerskie

Jak wybrać dobre meble fryzjerskie?

Pierwszym krokiem pozwalającym na dokonanie przemyślanego wyboru mebli fryzjerskich wydaje się być spisanie potrzebnych nam elementów. Dzięki temu podczas urządzania salonu nie zapomnimy o żadnym związanym z nim aspektem. Pierwszym krokiem powinno być znalezienie wygodnych foteli fryzjerskich, wiele zabiegów związanych z pielęgnacją włosów jest bowiem rozciągniętych w czasie, klient zaś powinien czuć się komfortowo bez względu na to, jak długo będą one trwały. Najlepiej, jeśli będą to fotele obrotowe, choć powinny mieć one zabezpieczenie przed obracaniem się wtedy, gdy nie ma takiej konieczności.

Konsola fryzjerska

Konsoleta to określenie, jakie stosuje się dla opisania dużego lustra oraz tego wszystkiego, co znajduje się w jego otoczeniu. W tym przypadku jakość wydaje się mieć kluczowe znaczenie, zwłaszcza, jeśli na tle konkurencji nasz salon ma się wyróżniać starannością wykonywanych przez siebie usług.

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl