Fryzjer i meble fryzjerskie, czyli doskonały duet salonowy.

Fryzjer i meble fryzjerskie, czyli doskonały duet salonowy.

Salon fryzjerski i jego prowadzenie nie jest prostą sprawą, ale dla osób dla których pasją jest fryzjerstwo to prawdziwe spełnienie marzeń. jest to nie tylko komfort bycia szefem dla samego siebie, ale też możliwość realizacji własnych pomysłów i twórczych inspiracji, co przy takiej pracy jest wysoko cenione.

Jednak prowadzenie swojego biznesu, nie tylko fryzjerskiego, wymaga bardzo dużego zaangażowania własnych sił, poczucia odpowiedzialności oraz samodyscypliny, co ułatwi utrzymanie porządku w dokumentach oraz w codziennej pracy. Sukces w tym biznesie to realizacja własnej pasji, dobra organizacja pracy oraz to jak oceniają wizualnie salon klienci. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to zdecydowana większość klientów ocenia salon nie tylko ze względu na efekty pracy rąk fryzjera, ale także ze względu na komfort przebywania w nim i pozytywne wrażenia związane z jego wystrojem.

Salon fryzjerski

Wygląd salonu potrafi skutecznie przywabić klienta lub też na odwrót, skutecznie go odstraszyć. Pamiętajmy, że stara zasada pierwszego wrażenia jest jak najbardziej aktualna – pierwsze wrażenie zostanie na zawsze, dlatego zadbajmy bardzo starannie o wizytówkę jaką jest wygląd naszego salonu. Pierwsza wizyta w salonie i to jak komfortowo klient się w nim poczuje zaważy na tym, czy klient do nas wróci w przyszłości. Dlatego warto postarać się i stworzyć wnętrze do którego będzie się chciało wrócić i w nim zostać.

Pasja fryzjerstwa

Salon fryzjerski powinien nie tylko przyciągać swoim wyglądem, ale także dawać poczucie, że klient jest w miejscu gdzie pracują prawdziwi profesjonaliści. Na całą tą atmosferę mają wpływ sprzęty, kolory, oświetlenie oraz dodatki jakie zostaną wprowadzone do wnętrza. Jeśli salon będzie się prezentował tragicznie, to nawet cudowne efekty pracy fryzjerskiej będą mniej doceniane i klient nie będzie chciał wracać.

W każdym wnętrzu, nie tylko w salonie fryzjerskich, o atmosferze miejsca decydują dodatki i akcesoria jakie zostaną dobrane. Harmonizacja i wybór drobnych rzeczy jest bardzo ważna, całość wystroju salonu musi być spójna z dodatkami, tak by wszystko do siebie pasowało. Wszystko musimy być oczywiście estetyczne i ładnie poukładane, ponieważ bałagan i dezorganizacja pracy bardzo źle wpływają na ocenę pracy fryzjera.

Otwierając salon fryzjerski, zazwyczaj szuka się oszczędności, ponieważ wiadomo ze na starcie nie każdy może pozwolić sobie na duże wydatki. Jednak nie warto oszczędzać na meblach do salonu, warto od razu dobrze zainwestować w firmach które służą profesjonalną poradą i sprzętem.

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl