Terapia podciśnieniowa z radiofrekwencją i kawitacją - doskonałe połączenie

Terapia podciśnieniowa z radiofrekwencją i kawitacją - doskonałe połączenie

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Terapia podciśnieniowa z wykorzystaniem częstotliwości radiowej i ...

Jeśli szukasz najlepszych opcji w zakresie zabiegów estetycznych dla swojej firmy, powinieneś wiedzieć, że wśród najlepszych kombinacji zabiegów nieinwazyjnych znajduje się połączenie terapii podciśnieniowej z kawitacją i radiofrekwencją, ponieważ są one idealne do leczenia tych trudnych obszarów ciała z doskonałymi rezultatami i są dość popularne wśród miłośników dobrej sylwetki.

W tym artykule dowiesz się, czym jest i na czym polega połączenie terapii podciśnieniowej z kawitacją i radiofrekwencją , czyli trzema najpopularniejszymi obecnie zabiegami estetycznymi.

Co to jest kawitacja?

Kawitacja jest niechirurgiczną, nieinwazyjną procedurą, która wykorzystuje ultradźwięki do usuwania tłuszczu. Jest to kompletny i prosty zabieg, który poprawia krążenie, usuwa toksyny z krwi i wspomaga naturalną produkcję kolagenu w organizmie, przynosząc bardzo pozytywne rezultaty dla skóry i mięśni.

Zabieg ten jest wykonywany za pomocą specjalistycznych urządzeń, które generują fale ultradźwiękowe zdolne do wytwarzania małych pęcherzyków w komórkach tłuszczowych w obszarze, w którym są stosowane, co powoduje implozję i rozerwanie tkanki tłuszczowej. Po przekształceniu tkanki tłuszczowej w płyn może ona zostać usunięta przez organizm za pośrednictwem układu limfatycznego.

W wyniku tej nieinwazyjnej procedury pacjenci mogą zmniejszyć objętość ciała i wyeliminować skupiska tłuszczu w takich miejscach, jak brzuch, uda, kolana, a nawet plecy. Każda sesja kawitacji trwa od 20 do 50 minut i zapewnia natychmiastowe rezultaty, tj. utratę ponad 10 centymetrów napięcia ciała.

Zabieg kawitacji jest znacznie skuteczniejszy w połączeniu z zabiegami uzupełniającymi, takimi jak radioterapia i terapia podciśnieniowa, ponieważ pierwsza z nich przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, a druga ułatwia drenaż limfatyczny, co pozwala szybciej osiągnąć pożądane rezultaty.

Co to jest radiofrekwencja?

Z kolei radiofrekwencja polega na zastosowaniu energii elektromagnetycznej w skórze, zwłaszcza w głębokim obszarze skóry właściwej, za pomocą specjalistycznych urządzeń elektrycznych. Ten zabieg estetyczny jest idealny do utrzymania elastyczności skóry, redukcji głębokiego cellulitu i ogólnej eliminacji tkanki tłuszczowej.

Radiofrekwencja polega na wytwarzaniu ciepła na poziomie komórkowym poprzez zmianę charakteru cząsteczek organicznych, wywołując ruch obrotowy za pomocą pola elektrycznego zgodnie ze zmianą biegunowości.

Takie oddziaływanie energii na skórę wywołuje opór w tkankach organizmu. To właśnie ten opór powoduje, że wzrost temperatury wywołuje z jednej strony głębokie ciepło (w przypadku zastosowania radiofrekwencji bipolarnej), a z drugiej - powierzchowne ciepło (przy zastosowaniu radiofrekwencji tripolarnej). Oba efekty powodują wzrost stężenia tlenu i przepływu krwi w celu wypłukania toksyn i nagromadzonego tłuszczu.

W jaki sposób terapia podciśnieniowa jest uzupełniana przez radiofrekwencję i kawitację

Stosując zabiegi radiofrekwencji z połączeniem terapii kawitacyjnej i vacum, gwarantujesz swoim klientom i pacjentom szereg korzyści. Pozaredukcją miejscowej tkankitłuszczowej następuje również stopniowe usuwanie toksyn z tkanek, a w miarę redukcji cellulitu zwiększa się produkcja kolagenu w skórze, co powoduje znacznie szybszą i bardziej zauważalną poprawę struktury i zdrowia powierzchniowej i głębokiej warstwy skóry.

Dzięki połączeniu tych trzech metod rezultaty są widoczne już po pierwszej sesji, z niemal natychmiastową poprawą obwisłej skóry i redukcją zmarszczek lub przebarwień. Konkretna kombinacja tych trzech metod działa w następujący sposób:

  1. Dzięki kawitacji komórki tłuszczowe są rozdzielane i powoli implodowane.

  2. Tę kawitowaną tkankę tłuszczową można następnie znacznie skuteczniej zredukować za pomocą częstotliwości radiowej.

  3. Na koniec zamieni się w płyn, który zostanie szybko usunięty dzięki drenażowi limfatycznemu stymulowanemu przez tę technikę.

Jeśli jako uzupełnienie kawitacji i radiofrekwencji zastosuje się terapię podciśnieniową, będzie można zmniejszyć objętość, ujędrnić skórę i wyeliminować miejscową tkankę tłuszczową u pacjentów - wszystko to w ramach tej samej procedury zabiegowej. Ponadto, ponieważ terapia podciśnieniowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów modelujących sylwetkę, dodaje się ją do wszystkich wyżej wymienionych procedur.

Podobnie w przypadku stosowania terapii falami radiowymi, kawitacji i terapii podciśnieniowej, oprócz zmniejszenia i wymodelowania sylwetki pacjentów, uzyskuje się także efekt złuszczający, który zwalcza zatory w porach i mieszkach łojowych, umożliwiając większe uwalnianie toksyn, co z kolei poprawia stan takich chorób, jak trądzik, wypryski skórne, a nawet oznaki starzenia.

Stosowanie tych wszystkich nieinwazyjnych i niezwykle komfortowych zabiegów u klientów jest w niektórych przypadkach niezwykle relaksujące, do tego stopnia, że wywołuje stanodprężenia, który u niektórych pacjentów osiąga poziom głębokiego snu. Sesje są przeprowadzane raz lub dwa razy w tygodniu, w odstępach kilkudniowych, a rezultaty są natychmiastowe i niesamowite.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma kosmetyczna należała do najlepszych, upewnij się, że stosujesz i polecasz tę kombinację zabiegów. Odróżnij się od konkurencji poprzez zróżnicowanie swojej działalności i oferty usług.

Powiązane artykuły:

  1. Korzyści płynące z karboksyterapii ciała i twarzy
  2. Mikrodermabrazja: zastosowanie, rodzaje, korzyści i przeciwwskazania
  3. Kriolipoliza: definicja, efekty, rodzaje i potrzebny sprzęt

Beata Gawron

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl