Jak otworzyć gabinet lekarski i zdobyć błyskawicznych pacjentów

Jak otworzyć gabinet lekarski i zdobyć błyskawicznych pacjentów

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. Jak otworzyć gabinet lekarski i ...

Większość lekarzy marzy o otwarciu własnej praktyki i choć jest to wyzwanie ze względu na dużą konkurencję, to inwestycja pieniędzy, czasu i wysiłku zwróci się po krótkim czasie.

Otwarcie prywatnej praktyki może być doniosłą, zmieniającą życie decyzją dla pracownika służby zdrowia, ale zanim to nastąpi, należy wiedzieć, co czeka go na drodze do niezależności.

Jeśli jesteś jednym z tych lekarzy i nie wiesz, od czego zacząć, aby otworzyć swoją prywatną praktykę, weź pod uwagę następujące wymagania.

Wymagania dotyczące otwarcia prywatnej praktyki lekarskiej

1) Dokumentacja na rozpoczęcie praktyki lekarskiej

Aby praktykować jako instytucjonalny dostawca usług medycznych, należy uzyskać akredytację jako taki, spełniając następujące wymagania:

 • Dopuszczenie do obrotu zdrowotnego.
 • Skompletowanie raportu samooceny, dokumentacji technicznej i zakończenie procesu.
 • Przestrzeganie standardów jakościowych określonych przez Ministerstwo Zdrowia.
 • Spełnij podstawowe wymagania zdrowotne miejscowości, w której będzie znajdowała się Twoja przychodnia, na przykład: łazienki, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, wielkość poczekalni itp.
 • Wypełnij wymagania Ministerstwa Finansów, stowarzyszeń medycznych i lokalnych rad lub gmin w kraju, w którym zamierzasz otworzyć swoją praktykę.
 • Po spełnieniu wszystkich tych wymagań, pamiętaj, że musisz określić grupę docelową, określając specjalność, wiek i oczekiwany wiek.

2) Poszukiwanie finansowania

Aby starać się o finansowanie z banku, pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, jest sporządzenie kompletnego biznesplanu, z projekcjami przychodów i zadłużenia, opartymi na rzeczywistości. Rozlicz się wcześniej ze wszystkich wydatków, długów i dochodów. Dobry plan powinien przewidywać co najmniej trzy lata w przyszłość, czasem nawet pięć lat.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest uwzględnienie kosztów założenia praktyki, kosztów najmu za metr kwadratowy, wydatków na system rejestracji zdrowotnej, podatków, mediów, materiałów medycznych i materiałów biurowych. Musisz być w stanie powiedzieć przedstawicielowi banku, jak powstały te wszystkie liczby.

Uzyskanie finansowania poprzez tradycyjny kredyt bankowy może być skomplikowane, dlatego ważne jest sporządzenie solidnego i racjonalnego biznesplanu.

Tworząc biznesplan, zachowaj konserwatywne podejście do zakupów sprzętu i mebli. Nie potrzebujesz jeszcze skórzanych foteli i najnowocześniejszych maszyn. Wszystko to przyjdzie z czasem i sukcesem, ale rozpoczęcie działalności polega na przygotowaniu się do tego sukcesu.

3. Lokalizacja

Szukając miejsca, które ma służyć jako gabinet lekarski, należy zwrócić uwagę na wielkość okolicznej populacji, ponieważ im więcej ludności jest w danym miejscu, tym więcej będzie potencjalnych pacjentów. Ważne jest jednak również, aby przyjrzeć się charakterystyce tej populacji, jej grupie wiekowej, czy odpowiada ona Twojej specjalności medycznej i jej statusowi społeczno-ekonomicznemu, aby sprawdzić, czy odpowiada ona typowi pacjentów, których szukasz. Dodatkowo należy sprawdzić, czy lokal znajduje się przy głównej ulicy, czy nie. Najlepiej, aby znajdował się w łatwo dostępnym miejscu, a znak z Twoim nazwiskiem - lub nazwą praktyki - był widoczny z ulicy. Pierwsze wrażenie, jakie pacjenci odnoszą w Twoim gabinecie jest bardzo ważne, dlatego budynek powinien być estetyczny.

4. Administracja

Praktyka powinna mieć przyjazną poczekalnię i wystarczająco dużo miejsca na wszystko, czego potrzebujesz. Pracuj nad swoją obsługą klienta, empatią, życzliwością i zrozumieniem.

Z czasem możesz potrzebować pomocy. Zalecamy korzystanie z oprogramowania do zarządzania, które może być używane nawet przez recepcjonistów, optymalizując opiekę nad pacjentem i gdzie można również prowadzić księgowość.

5. Marketing

Z wszystkich przygotowań potrzebnych przed otwarciem praktyki, w połączeniu z zgiełku czynienia z pacjentów po otwarciu praktyki, to może być łatwo zapomnieć o marketingu. Marketing i reklama są tak samo krytyczne dla prywatnej praktyki medycznej, jak i dla franczyzy pączków.

Lekarz musi wiedzieć, jak się sprzedać, bo jak można mieć udaną praktykę bez przyciągania pacjentów?

6. Zdefiniuj swój system rejestracji i umawiania spotkań

Pamiętaj, że technologia jest po twojej stronie, aby ułatwić ci życie, więc rozważ użycie oprogramowania do zarządzania spotkaniami:

 • Organizuj swoje wizyty online.
 • Zaplanuj spotkania lub terminy.
 • Zapisywanie informacji o pacjencie.
 • Śledzenie stanu zapasów materiałów eksploatacyjnych.
 • Zaplanuj przypomnienia.
 • Zablokować napięte harmonogramy.

Dzięki tym prostym wskazówkom możesz otworzyć swoją prywatną praktykę w optymalny i skuteczny sposób. Zapewnij skuteczną, szybką i dokładną opiekę, korzystając ze swojej wiedzy i pomocy oprogramowania, które może ułatwić prowadzenie praktyki i doświadczenia pacjentów.

Powiązane artykuły:

1) Jak przeprowadzić wywiad lekarski? Z przykładami

2. Jak wypisać receptę?

3. Krok po kroku wszystkie kroki, które musisz podjąć, aby otworzyć praktykę lekarską w Chile.

Natalia Sadowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl