Jak czyścić szczotkę do włosów

Jak czyścić szczotkę do włosów

Będziemy pierwszymi, którzy powiedzą, że sprzątanie może być trochę uciążliwe. Od czyszczenia szczoteczek do makijażu do czyszczenia prześcieradeł, wydaje się, że istnieje niekończąca się lista rzeczy, które muszą być zamoczone i szorowane. Jest jednak jedna rzecz, o której być może zapomniałeś dodać do swojej listy kontrolnej - szczotka do włosów! Jeśli chodzi o życie, nie wiedząc jak czyścić szczotkę do włosów - lub myśląc, że jest ona niepotrzebna - to musi się to zmienić. Choć dodanie do listy rzeczy do zrobienia może nie być celem, będziesz wdzięczna, gdy dowiesz się o korzyściach. Poniżej dzielimy się z Tobą wszystkim, co musisz wiedzieć o tym, jak czyścić szczotkę do włosów (a nawet jak czyścić grzebień), poczynając od tego, dlaczego utrzymanie tej piskliwej konieczności szczotkowania włosów jest warte Twojej uwagi.

DLACZEGO POWINNAŚ CZYŚCIĆ SWOJĄ SZCZOTKĘ DO WŁOSÓW

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego twoja szczotka do włosów łapie kłaczki? Pomyśl o tym: Codziennie używasz szczotek do włosów, rozprowadzając na nich naturalne olejki do włosów, a także wszelkie produkty do stylizacji włosów, które mogłeś nałożyć na swoje włosy. Z czasem te olejki i produkty gromadzą się na Twojej szczotce. Nie tylko to, ale także pasma włosów, które naturalnie wypadają i gromadzą się w nich martwe komórki skóry. Nawet kawałeczki kurzu i inne zanieczyszczenia środowiskowe mogą znaleźć się na Twoich pasmach - i na szczotce, gdy będziesz je przeczesywać swoją grzywą. To nagromadzenie może mieć wpływ na to, jak dobrze działa Twoja szczotka, nie wspominając już o tym, że zabrudzi ona Twoje pasmo. Jeśli żyłki wyglądają na tłuste od późnego czasu, może się zdarzyć, że szczotka przenosi na nie osad.

JAK CZYŚCIĆ SZCZOTKĘ DO WŁOSÓW

Więc, jak się głęboko czyści szczotkę do włosów? To jest tak proste jak 1-2-3! Po pierwsze, usuń nadmiar włosów ze szczotek. Następnie stwórz mieszankę czyszczącą, która usunie nagromadzone włosy i zmyje je. Spłucz i pozostaw szczotkę do wyschnięcia, aby uzyskać narzędzie, które piszczy i czyści - to takie proste. Poniżej przedstawiamy cały proces w nieco bardziej szczegółowy sposób.

KROK #1: USUNIĘCIE NADMIARU WŁOSÓW

Oczywiście, będziesz chciała usunąć wszystkie pasma, które nagromadziły się na szczotce do włosów. To samo dotyczy wszystkich typów szczotek, niezależnie od tego, czy sięgasz po szczotkę okrągłą, czy mieszadłową. Możesz zacząć to robić po prostu wyrywając włosy palcami. Pasma, które wydają się zahaczać o siebie i są nieco trudniejsze do usunięcia, możesz użyć nożyczek, aby je poluzować. Będziesz chciała robić to mniej więcej raz w tygodniu, lub gdy zauważysz, że Twoje włosy zaczynają się gromadzić na szczotce. Podobnie jak w przypadku większości zabiegów czyszczenia, im częściej je wykonujesz, tym mniej będziesz musiał robić następnym razem.

KROK #2: ZRÓB SWOJŠ MIESZANKĘ

Po usunięciu nadmiaru włosów ze szczotek, będziesz chciał zrobić mieszankę czyszczącą. Jeśli chcesz dokładnie umyć szczotkę, najlepiej jest stworzyć mieszankę szamponu i wody. Jeśli chcesz dokładnie umyć szczotkę, najlepiej jest stworzyć mieszankę szamponu i wody. Do mieszanki można również wrzucić odrobinę wody sodowej do pieczenia. Jeśli chcesz dokładnie umyć szczotkę, najlepiej jest stworzyć mieszankę szamponu i wody. Do mieszanki można również wrzucić odrobinę wody sodowej do pieczenia.

KROK #3: ZMYĆ Z POWIERZCHNI ZIEMI

Sięgnij po czystą szczoteczkę do zębów - tak, szczoteczkę do zębów! Będzie ona Twoim pomocnikiem, jeśli chodzi o czyszczenie szczoteczek do włosów, ponieważ pozwoli Ci delikatnie zmyć wszelkie osady, nie będąc przy tym zbyt surową. Zanurz szczoteczkę w swojej mieszaninie szamponu i wody, a następnie delikatnie szoruj pomiędzy włosami szczoteczki. Po dokładnym oczyszczeniu szczoteczki, spłucz ją wodą i pozostaw szczoteczkę do wyschnięcia na powietrzu.

Uwaga redaktora: Jeśli pracujesz z drewnianą szczotką, zrób mieszankę, która pozostaje jak najbardziej sucha. Utrzymuj wodę na minimalnym poziomie. Pomoże to uniknąć nadmiernego przesycenia pędzla i zapobiegnie uszkodzeniom.

JAK CZYŚCIĆ GRZEBIEŃ

Zastanawiasz się, jak wyczyścić grzebień? To nie różni się aż tak bardzo od czyszczenia szczotek. Jest tylko kilka prostych kroków, które należy wykonać.

KROK #1: USUNĄĆ WŁOSY

Tak jak przy czyszczeniu szczotek do włosów, będziesz chciał usunąć z grzebienia nadmiar włosów.

KROK #2: ZRÓB SWOJŠ MIESZANKĘ

Chwyć szampon i wodę! Zrób mieszankę tak, jak do czyszczenia szczotek do włosów.

KROK #3: ZAMOCZ

Ponieważ grzebienie są zazwyczaj wykonane w całości z plastiku, bez poduszki lub drewnianej części, o którą można się martwić, zazwyczaj można po prostu pozwolić im nasiąknąć, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Po prostu włóż grzebień (grzebienie) do mieszanki i pozwól mu (im) usiąść na pół godziny do godziny.

Uwaga redaktora: Tą metodą można czyścić również szczotki do włosów wykonane w całości z tworzywa sztucznego!

KROK #4: WYSUSZYĆ GRZEBIEŃ

Kiedy skończy się czas, wyjmij grzebień z mieszanki i osusz go czystym ręcznikiem. Wszystko zrobione!

Natalia Sadowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl