Różne sposoby na noszenie kucyka

Różne sposoby na noszenie kucyka

Kucyk to fryzura ponadczasowa. Niezależnie od tego, czy jesteś latem i chcesz mieć włosy z dala od twarzy, czy też wybierasz się na eleganckie przyjęcie, klasyczny kucyk nigdy nie zawodzi. Czasami jednak, zwykły kucyk po prostu nie wystarcza, dlatego postanowiliśmy przedstawić Ci kilka kreatywnych sposobów na urozmaicenie codziennego kucyka. Od niskiego kucyka po kucyk bąbelkowy, te łatwe i stylowe kucyki są idealnym rozwiązaniem zarówno na formalne jak i swobodne wyjścia, bo wierzcie lub nie, ale kucyk nie musi być nudny!

Piękno tych fryzur polega na tym, że mogą być one wykonane z Twoich naturalnych włosów lub przy użyciu zwykłych klipsów do przedłużania włosów, bez konieczności kupowania sztucznych kucyków. Przedłużenia dodadzą Twoim włosom długości i objętości, dzięki czemu stworzysz idealnego kucyka. Przejdźmy więc od razu do jego wykonania!

1. Podwójnie skręcony kucyk

Piękna i ponadczasowa fryzura, ten kucyk jest idealny, jeśli zależy Ci na klasycznym wyglądzie.

Krok 1

Podziel włosy na dwie części.

Krok 2

Prawą część włosów wyciągnij do przodu, a lewą zrób do tyłu.

Krok 3

Zaczynając od lewej strony, skręć włosy mniej więcej do połowy ich długości i upnij gumką.

Krok 4

Powtórz tę samą czynność z prawą partią włosów, ale skręcaj je zaczynając od prawej do lewej strony.

Krok 5

Skręć obie sekcje jeszcze trochę, aby uzyskać lepszy efekt, zabezpiecz je kolejną gumką i gotowe!

2. Kucyk typu "rybi ogon

Kucyk typu "rybi ogon" jest łatwy do wykonania i ma fajny klimat bohemy, idealny dla dziewczyny, która chce mieć alternatywę dla tradycyjnie zaplecionego kucyka. Missy Sue użyła kilku pasemek swoich 220g włosów przedłużanych Dirty Blonde Luxy Hair, aby dodać im objętości i długości.

Krok 1

Wyszczotkuj włosy w koński ogon i zwiąż go gumką do włosów.

Krok 2

Weź niewielką partię włosów z lewej strony i skrzyżuj ją z prawą.

Krok 3

Powtórz czynność z prawej strony, weź małe pasmo i skrzyżuj je z lewą stroną.

Krok 4

Powtarzaj krzyżowanie małych odcinków na całej długości, aż do końca warkocza.

Krok 5

Wróć do warkocza i pociągnij za krawędzie, aby warkocz stał się szerszy i bardziej pełny. Zabezpiecz warkocz gumką, gdy dojdzie do końca i gotowe!

3. Ogromny kucyk

Ta super prosta fryzura, jest idealna do urozmaicenia codziennego kucyka. Aby zapoznać się z instrukcją, zobacz pierwszą fryzurę na poniższym filmie. Mimi używa swoich 220g Ombré Chestnut Luxy Hair do przedłużania włosów, aby dodać im objętości i długości.

Krok 1

Zaczesz włosy do tyłu, zbierz je razem i zwiąż w koński ogon.

Krok 2

Weź dużą partię włosów (ok. 35%) i owiń ją wokół podstawy kucyka.

Krok 3

Upnij go za pomocą wielu wsuwek na dole, na górze i wszędzie, aby zapewnić bezpieczeństwo kucyka.

Krok 4

Aby dodać objętości fryzurze na czubku głowy, użyj grzebienia, aby poluzować kilka sekcji na czubku głowy.

4. Kucyk Bubble

Potrzebujesz inspiracji do stworzenia kucyka na randkę? Ten super łatwy kucyk jest świetnym sposobem na stworzenie niewymagającego wysiłku, ale fantazyjnego wyglądu. Mimi używa przedłużanych włosów 220g Ombre Chestnut Luxy Hair, aby dodać fryzurze objętości i sprawić, by bańki naprawdę się wyróżniały.

Krok 1

Zbierz wszystkie włosy w niskiego kucyka na karku i upnij go małą gumką.

Krok 2

Weź kolejną małą gumkę i załóż ją na kucyka około 2 cale niżej od pierwszej.

Krok 3

Końcami palców chwyć włosy pomiędzy dwiema gumkami i delikatnie rozłóż je z każdej strony, tworząc "bańkę".

Krok 4

Powtarzaj kroki 2 i 3, aż dojdziesz do końca włosów.

5. Gładki wysoki kucyk z przedłużeniami

Chcesz mieć super gładki kucyk, który sprawi, że poczujesz się jak totalna dziewczyna szefowa? Pierwszy tutorial na poniższym filmie jest właśnie dla Ciebie.

Krok 1

Zacznij od zrobienia małego kucyka na czubku głowy. Ten mały kucyk będzie stanowił bezpieczną podstawę do wpięcia przedłużanych włosów.

Krok 2

Weź 3-klipsową taśmę i zacznij ją wpinać wokół kucyka. Upewnij się, że wpinasz ją jak najbliżej gumki do włosów, aby mieć miejsce na wpinanie kolejnych elementów. Im ciaśniej przypniesz taśmy wokół gumki, tym wygodniej będzie Ci się ją nosić.

Krok 3

Kontynuuj przypinanie grzywek 2- i 3-rzędowych w ten sam sposób, wokół utworzonego kucyka. Aby uzyskać dodatkową grubość, możesz użyć taśm jednozatrzaskowych i po prostu przypiąć je do taśm, które są już wpięte we włosy.

Krok 4

Następnie zbierz wszystkie włosy w wysokiego kucyka i upewnij się, że zakrywają one grzywkę. Dlatego tak ważne jest, abyś ciasno je wpięła - im mniejsza podstawa, tym łatwiej ją ukryć.

Krok 5

Upnij kucyk gumką do włosów i wygładź wszystkie kosmyki.

Krok 6

Aby wykończyć stylizację, weź pasmo włosów i owiń je wokół podstawy kucyka, aby ukryć gumkę i nadać fryzurze ostateczny kształt.

6. Szybki kucyk z przedłużanymi włosami

Druga propozycja na poniższym filmie to prawdopodobnie nasz ulubiony sposób na noszenie przedłużanych włosów w kucyku. Cała idea polega na tym, by wpiąć przedłużone włosy w tym samym kierunku, w którym naturalnie układają się w koński ogon. Karin nosi przedłużenia Luxy Hair 220g Dirty Blonde, które dodają włosom długości i objętości.

Krok 1

Zacznij od wydzielenia kilku włosów z przodu głowy i przypnij do nich 2-klipową taśmę, tak jak robisz to zazwyczaj. Jeżeli chcesz zwiększyć objętość swojego kucyka, możesz w tej części wpiąć dwa klipsy.

Krok 2

Rozdziel włosy w połowie długości i odwróć je do góry nogami. Upewnij się, że zostawiłaś wystarczająco dużo włosów na karku, aby przykryć później grzywkę.

Step 3

Kontynuuj wpinanie taśm, ale tym razem do góry nogami. Dzięki temu, gdy upniesz włosy w wysokiego kucyka, klipsy nie będą ciągnęły za włosy u nasady i będziesz się czuła bardzo komfortowo. Ten tutorial jest świetnym wizualnym przykładem jak wykonać tę technikę.

Krok 4

Wyciągnij przypadkowe kosmyki włosów i małe włoski z przodu głowy, aby nadać Twojej twarzy odpowiednią oprawę i sprawić, że będzie wyglądała na niechlujną.

Krok 5

Pociągnij za górną część włosów, aby poluzować koński ogon.

Krok 6

Weź losowo wybrane partie włosów z kucyka i natapiruj je. Jeżeli nie jesteś pewna, jak to zrobić, obejrzyj film instruktażowy, jak nadać włosom objętość i jak je natapirować.

Krok 7

Utrwal fryzurę lakierem do włosów (polecamy naturalny lakier do włosów - przeczytaj dlaczego w tym wpisie).

Krok 8

Aby nadać włosom dodatkową teksturę, przeczesz je dłonią do góry. Oto ona: zabawna i bardzo figlarna fryzura z kucykiem!

7. Romantyczny kucyk z przedłużeniem

Trzecia propozycja na poniższym filmie to romantyczna wersja klasycznego kucyka. Do tej fryzury możesz wpiąć kilka włochatych włosów (wsuwki 3 i 4 klipsowe) lub cały zestaw w celu uzyskania dodatkowej grubości. Karin ma na sobie kilka taśm z włosów przedłużanych 220g Dirty Blonde Luxy Hair, które dodadzą jej długości i objętości.

Krok 1

Ponieważ ten kucyk jest niżej osadzony na głowie, przypnij przedłużenia jak zwykle.

Krok 2

Zbierz włosy w niskiego kucyka. Możesz dowolnie przedzielić włosy w dowolny sposób.

Krok 3

Zacznij kręcić włosy w kucyka, tworząc miękkie loki. Mamy tu wspaniałą kolekcję filmów na temat różnych technik kręcenia włosów - wybierz swoją ulubioną!

Step 4

Rozczesz loki, aby nadać fryzurze miękki i romantyczny wygląd.

8. Kucyk księżniczki

Ta ponadczasowa, piękna fryzura jest łatwa do odtworzenia i idealna na zbliżającą się imprezę weekendową. Przejdź do 3:09, aby zobaczyć film instruktażowy. Mimi używa włosów Luxy Ombré Chestnut, by dodać im objętości i długości.

Krok 1

Zaczesz włosy do tyłu u góry.

Krok 2

Zbierz włosy w koński ogon i zwiąż gumką.

Step 3

Podziel włosy na dwie części, zrób otwór przed opaską i przeciągnij przez niego kucyk.

Krok 4

Weź kolejną gumkę i zrób kolejnego kucyka, tuż pod pierwszym.

Krok 5

Powtórz krok 3, ponownie przeciągnij przez włosy i gotowe!

9. Holenderski Warkocz Pony

Uwielbiamy pomysł łączenia warkoczy z kucykami, a dodatkową zaletą tej kombinacji jest to, że sprawdza się ona również w przypadku włosów krótkich i średniej długości.

Krok 1

Zrób przedziałek z boku.

Krok 2

Zacznij tworzyć holenderski warkocz z boku głowy w kierunku tyłu i zwiąż go małą gumką.

Krok 3

Zbierz wszystkie włosy, łącznie z warkoczem, w niskiego kucyka z tyłu głowy.

Krok 4

Weź kosmyk, który jest warkoczem w kucyku i owiń go wokół podstawy kucyka. Doda to kreatywności. Nie przejmuj się, jeżeli kosmyki będą wypadać - to tylko dodaje fryzurze niechlujnego wyglądu!

Krok 5

Zamień gumkę na wsuwki, aby zabezpieczyć warkocz na dole kucyka.

10. Klasyczny kucyk z przedłużanymi włosami

Spóźniasz się? Ten kucyk jest idealny, gdy nie masz ani minuty do stracenia. Wystarczy użyć kilku kosmyków z włosów przedłużanych, aby dodać kucykowi objętości i tekstury. Elanna używa kilku kosmyków z przedłużenia 220g Dirty Blonde Luxy Hair.

Krok 1

Wybierz kilka kosmyków, które będą stanowiły ramę dla Twojej twarzy i odłóż je na bok.

Krok 2

Zbierz włosy w zwykłego kucyka i upewnij się, że masz wystarczająco dużo objętości na czubku głowy, pociągając za kilka pasm na górze.

Krok 3

Gdy już będziesz zadowolona z ułożenia włosów, zwiąż je gumką i upnij kucyk.

Step 4

Aby nadać fryzurze gładki wygląd, wydziel z kucyka niewielką partię włosów i owiń ją wokół gumki, sprawiając, że zniknie. Upnij ją wsuwką.

Natalia Sadowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl