Próbowaliśmy odtworzyć mega-objętościowego kucyka Ariany Grande... oto, co się stało.

Próbowaliśmy odtworzyć mega-objętościowego kucyka Ariany Grande... oto, co się stało.

Ariana Grande jest królową długich, grubych, lejących się zamków i jest znana z klasycznego, wysokiego kucyka o dużej objętości. To, co zaczęło się od fryzury stworzonej po to, by ukryć włosy zniszczone przez nadmierne farbowanie, stało się teraz częścią jej tożsamości. Uwielbiamy koński ogon Ariego, więc musieliśmy tylko spróbować odtworzyć podobną fryzurę, inspirowaną przez samą Niebezpieczną Kobietę. Jeżeli podążasz za Arianą, zauważysz, że ma ona wiele odmian swojego kultowego kucyka, więc jeżeli chcesz go zmienić, dowiedz się jak stworzyć inny kucyk na każdą okazję, klikając tutaj.

Jeżeli chcesz zakołysać inną kultową fryzurą Ariego - kucykiem z półkucykiem o dużej objętości, zapoznaj się z tym poradnikiem.

Jaka jest więc historia kucyka Ariany Grande?

Koński ogon Ariana Grande' jest kultowym końskim ogonem pochodzącym z lat ewolucji. W wywiadzie dla insider.com wyznała, że koński ogon był zawsze fryzurą, z którą czuła się komfortowo od najmłodszych lat i podziwiała łatwość, z jaką można go stylizować na różne sposoby, włączając w to poniższą wersję z karbowanym ogonem.

Ariana wyjaśniła, że nigdy nie spodziewała się, że stanie się on tak dużą częścią jej tożsamości, tym bardziej, że kucyk Ariana Grande narodził się jako sposób na ukrycie zniszczonych włosów dziecka, dzięki konsekwentnemu farbowaniu włosów na czerwono podczas kręcenia hitu Nickelodeon's "Victorious". To po prostu pokazuje, że nawet gwiazdy decydują się na koński ogon, gdy nie mają najlepszego dnia z włosami. Uspokajające, prawda?

Mała rada dla gwiazd? Aby walczyć z uszkodzeniami i suchością włosów, Ari przysięga, że nałożyła na swoje włosy olejek kokosowy, aby zachować ich gładkość i nawilżenie. Pomaga to również osiągnąć ten ulizany wygląd do tyłu.

Nowa twarz Givenchy'ego

Zaledwie kilka dni temu Ariana pojawiła się w najnowszej kampanii Givenchy'ego z sylwetką jej kultowego kucyka. Nowa twarz marki została sfotografowana w różnych strojach na wybiegu, w tym w stylizacji inspirowanej biznesem, a wszystko to przy rozkołysanym kucyku do tyłu, pokazującym, jak klasyczną fryzurę w kucyku można połączyć z dowolnym strojem i na każdą okazję.

#ARIVENCHY rozpoczęło światowy trend kilka dni temu, ekscytując tym samym swoich fanów. Marka mówi, że chciała wyrazić elegancję, indywidualność i upodmiotowienie, trzy cechy, które Ariana w pełni uosabia, a jej poparcie dla upodmiotowienia kobiet jest widoczne w prezentowanych stylach odzieży, ponieważ obejmuje ona marynarki i odważne kolory. Ale jej poczucie indywidualności na koniec dnia pochodzi z jej słynnego kucyka.

Jak stworzyć wysokiego kucyka o dużej objętości, inspirowanego Arianą Grande?

Jeżeli nie jesteś obdarzona długimi, grubymi włosami, szybką sztuczką, by od razu uzyskać dłuższy, grubszy koński ogon, jest dodanie doczepianych włosów. W niniejszym poradniku, Catherine używa swoich bezszwowych przedłużeń włosów w stylu Blonde Balayage Luxy Hair, aby osiągnąć dodatkową grubość i długość, tak by jak najbardziej zbliżyć się do kultowej fryzury Ariego.

Potrzebujesz także sprayu termoochronnego, gumki do włosów, prostownicy i lakieru do włosów. Jeśli możesz dostać się do rąk na trochę olejku wygładzającego, nałożyć go na włosy, gdy są wilgotne i wysuszyć je prosto przed stylizacją, aby uzyskać gładkie wykończenie na końcu.

Krok 1

Zacznij od nałożenia na włosy sprayu termoochronnego i przeczesania, aby równomiernie rozprowadzić produkt na włosach.

Krok 2

Odcinaj i prostuj włosy, aby uzyskać super gładki wygląd. Podziel włosy na poziome warstwy i po wygładzeniu, zrób kolejną sekcję w dół. Dzięki tej metodzie na pewno uzyskasz każde pasmo włosów. Zanim przejdziesz do następnego etapu, jeszcze raz wyszczotkuj włosy.

Krok 3

Chwyć przednią część włosów i wyszczotkuj je do przodu. Powinna to być około 2-3-calowa część z przodu głowy. Zwiąż ją luźno, aby oddzielić ją od reszty włosów. Pomoże to w późniejszym ułożeniu przedłużeń.

Krok 4

Zbierz fragment włosów na szczycie głowy i ułóż mały kucyk. Powinien on mieć około centymetra grubości i będzie nazywany "kucykiem u podstawy", wokół którego będzie się kręcić reszta fryzury. Zalecamy użycie cienkiej gumki, która pozwoli na łatwe ukrycie krawata.

Krok 5

Wcześniej wyprostuj swoje włosy, a następnie wsuń 4-klipsowy wątek bezpośrednio pod dolną część kucyka. Upewnij się, że wsuwasz go do góry nogami, aby zapobiec powstawaniu grudek i nierówności podczas wiązania wszystkich włosów w górę. Przekrój jedną warstwę pod wątek i włóż kolejny wątek z klipsem, ponownie do góry nogami. W ten sposób dodasz fryzurze Ariana Grande objętości i długości.

Krok 6

Na kucyka u nasady wsuwamy wątek z 3 klipsami, tym razem spięty w dół. Aby wyrównać wygląd, dodaj dwa klipsy po każdej stronie głowy, również zwrócone w dół.

Krok 7

Po upięciu końcówek, zbierz wszystkie włosy w wysokiego kucyka, zakrywając nim wszystkie wątki. Lekko wyszczotkuj włosy, aby wygładzić wszelkie nierówności i ukryć przedłużenia. Zwiąż koński ogon na miejscu.

Krok 8

Końcowe akcenty są najważniejszą częścią tego wyglądu. Rozpocznij natapirowanie kucyka warstwami, aby dodać mu objętości, a następnie spryskaj włosy lakierem do tyłu, aby uzyskać gładkie wykończenie. Jak już wcześniej wspomniano, możesz także dodać odrobinę olejku kokosowego, aby uzyskać jeszcze bardziej gładką fryzurę. Aby ukryć gumkę do włosów, złap za kawałek włosów i owiń go wokół gumki, a następnie owiń go pod gumką.

Jeżeli czujesz, że Twoje włosy są zbyt ciasne lub Twoja skóra głowy staje się delikatna, zdecyduj się na wyższy koński ogon, ponieważ ma on tendencję do eliminowania dodatkowego nacisku. Kolejny atut? To gwarantowany lifting twarzy na całą noc!

Beata Gawron

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl