Ergonomiczny salon fryzjerski

Ergonomiczny salon fryzjerski

Pierwsze salony fryzjerskie pojawiły się pod koniec XIX wieku i były zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Od kobiet oczekiwano, że włosy będą robione w domu. Dopiero od XX wieku salony fryzjerskie stały się demokratyczne dla całej populacji.

Dziś, niezależnie od tego, czy odwiedzasz swojego fryzjera regularnie czy okazjonalnie, jest to prawdziwa chwila relaksu i komfortu. Ponieważ rynek salonów fryzjerskich jest bardzo konkurencyjny, salony stale wzbogacają się o nowe usługi i technologie, aby poprawić samopoczucie klientów.

O ile prawdą jest, że wystrój salonu fryzjerskiego przyciąga klientów, o tyle jego reputacja leży również w komforcie ich mebli. Ergonomiczne i wygodne meble pozwalają profesjonalistom na optymalizację pracy i przynoszą klientom satysfakcję, zmniejszając dyskomfort wynikający ze złej postawy ciała.

Poczekalnia

Komfort jest niezbędny od momentu, gdy klient przechodzi przez drzwi wejściowe. Dzięki siłownikom elektrycznym możliwe jest zastosowanie podpór pod nogi na krzesłach i różnych nachyleń siedzisk. Czekanie samo w sobie staje się chwilą relaksu. Nasz siłownik elektryczny TA29 jest szczególnie odpowiedni dla branży meblarskiej. Ekonomiczny i kompaktowy, doskonale nadaje się do ustawienia nóg klienta na fotelu.

Taca na szampon

Teraz czas zacząć od szybkiego szamponu. Regulacja sprzętu jest niezbędna, aby uniknąć dyskomfortu zarówno dla fryzjera jak i klienta. Regulacja wysokości tacki szamponu lub krzesła umożliwia dostosowanie sprzętu do potrzeb fryzjera. Dzięki temu nie będzie się on zbytnio schylał lub trzymał ramion w górze.

Kąt nachylenia krzesła pozwala fryzjerowi idealnie ustawić klienta, zmniejszając jego sztywność w szyi. Dzięki tym dodatkowym miarom komfortu, fryzjer może zoptymalizować czas mycia szamponem, oferując dodatkowe usługi, takie jak masaż skóry głowy.

Ergonomiczne wyposażenie pozwala klientowi w pełni korzystać z tych zabiegów i cieszyć się jeszcze większym komfortem.  

Nasz siłownik elektryczny TA32 idealnie nadaje się do optymalizacji mebli i regulacji zagłówka urządzeń. TA6 umożliwia delikatne i ciche odchylanie krzesła, bez powodowania dyskomfortu.  

Do wanien spa TA16 doskonale pasuje dzięki swojej kompaktowej i cichej konstrukcji. Jego opcjonalny stopień ochrony IP66 czyni go jeszcze bardziej wydajnym w wilgotnym środowisku. Siłowniki te mogą być również wyposażone w czujniki hallotronowe. Te czujniki hallotronowe umożliwiają płynne i synchroniczne pozycjonowanie.

Stylizacja włosów

Przy stylizacji włosów klienta ważna jest również ergonomia fotela w salonie. Klient na regulowanym krześle sprawia, że wysiłek fryzjera jest znacznie łatwiejszy do opanowania. Poprzez regulację ustawienia klienta, fryzjer może łatwiej uzyskać wysokiej jakości efekt.

Ergonomiczne i regulowane meble

Ergonomia sprzętu pozwala również na dostosowanie się do osób o ograniczonej sprawności ruchowej i zapewnienie im tej samej jakości usług. Siłownik elektryczny TA23 o udźwigu 10.000 N w pchaniu jest szczególnie przydatny do podnoszenia foteli i szamponów. Cichy i kompaktowy, doskonale integruje się z meblami fryzjerskimi, pozwalając na płynną i bezpieczną regulację sprzętu.

TiMOTION oferuje ciche i płynne rozwiązania, które pozwalają uniknąć szarpiących ruchów i niepożądanego hałasu. Gwarantuje to, że nie będą przeszkadzać klientowi podczas jego relaksującej podróży do salonu. Dzięki naszym niezawodnym systemom wiesz, że posiadasz sprzęt, który bezpiecznie spełni potrzeby każdego klienta.

Urządzenia uszczelniające

Decydujące znaczenie ma wodoszczelność rozwiązań elektrycznych. W salonie fryzjerskim sprzęt znajduje się w pobliżu kuwet z szamponami i jest wystawiony na działanie rozpryskującej się wody, co wymaga dodatkowej ochrony dla bezpiecznej obsługi i skutecznego czyszczenia.

Kompletne rozwiązanie

TiMOTION oferuje kompletne rozwiązanie dla Państwa mebli fryzjerskich. Aby zagwarantować płynną mobilność i optymalną ergonomię, proponujemy podłączenie wszystkich siłowników Państwa sprzętu do skrzynki kontrolnej TC6, która umożliwia płynną synchronizację do 5 siłowników. Słuchawka TH17 zapewnia łatwy w obsłudze i konfigurowalny interfejs.

Nasze siłowniki elektryczne pracują również w systemie cięcia bezpośredniego ze skrzynką przyłączową TJB5 i zasilaczem TP9. Siłowniki TH6, TFH11 i TH23 są doskonale przystosowane do tego typu zastosowań i pozwalają na różne dostosowania do potrzeb użytkownika.

Coraz więcej salonów fryzjerskich wyposaża swoje meble w rozwiązania elektryczne. Kompaktowe, elektryczne siłowniki dopasowują się do każdego rodzaju sprzętu. Mogą być również wyposażone w różne opcjonalne czujniki, co pozwala na dużą wszechstronność przy dużej ilości zsynchronizowanych ruchów. Siłowniki elektryczne tworzą funkcjonalne i komfortowe przestrzenie dla wyrafinowanych salonów fryzjerskich i usług najwyższej klasy dla wszystkich.

 

Beata Gawron

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl