Meble w salonie fryzjerskim- jakie maja być i czym się kierować przy zakupie?

Meble w salonie fryzjerskim- jakie maja być i czym się kierować przy zakupie?

W każdym mieście jest co najmniej kilka salonów fryzjerskich, które prześcigają się w walce o klientów. Konkurencja jest spora, a nowo powstałym salonom jest szczególnie ciężko zdobyć klientele. Wśród klientów salonów fryzjerskich można wyróżnić takich którym jest obojętne gdzie pójdą, byle tylko odświeżyć fryzurę, ale są także tacy którzy starannie wybierają salon i kierują się kilkoma względami, nie tylko umiejętnościami fryzjera.

Jest szerokie grono klientów salonów, którzy przychodzą podciąć czy ufarbować włosy, ale także na chwile relaksu i odprężenia. W salonie można poczuć się bardzo komfortowo, niekiedy wręcz luksusowo, a w niektórych klienci są wręcz rozpieszczani, co przyciąga niekiedy bardziej niż sama charyzma fryzjera.

Jak jednak sprawić by tak było i jakie meble wybrać do salonu?

Na początek- wybór stylu i aranżacji

W pierwszej kolejności zastanówmy się w jakim stylu będziemy się sami dobrze czuć. Salon to miejsce pracy, gdzie przede wszystkim fryzjer powinien się sam dobrze czuć, ponieważ wpłynie to na jego efektywność i kreatywność, a to jest niezmiernie ważne. Przemyślmy starannie kolorystykę, rozplanujmy przestrzeń jaką mamy do dyspozycji, zmierzmy długość ścian tak by idealnie dobrać meble.

Wnętrze w swojej aranżacji musi być spójne, z harmonijnie dobranymi dodatkami i akcesoriami, i jest to zasada której trzeba się trzymać bez względu na styl jaki wybierzemy. Dokładnie przemyślmy rozmieszczenie i rodzaj oświetlenia, ilość mebli, oraz rozmaitych dodatków. Eleganckie wnętrze, profesjonalna obsługa i miłe spędzenie czasu w salonie, to gwarantowany sukces każdego salonu.

Zaopatrzenie salonu

Lada recepcyjna

Aranżując wnętrze salonu trudno pominąć znaczenie mebli fryzjerskich. Tutaj z góry uprzedzamy, że nie warto oszczędzać, ponieważ wygodne i funkcjonalne meble znacznie przyczynią się do komfortu pracy oraz na wzrost zadowolenia klienta. Pierwszym miejscem gdzie trafia klient jest lada recepcyjna, wiec można śmiało powiedzieć że jest to wizytówka salonu, dlatego warto mieć na uwadze jej elegancki i estetyczny wygląd. W poczekalni powinno być wygodne siedzisko oraz wieszaki na ubrania, nie zaszkodzi także stolik z prasą oraz mały telewizor lub radio.

Myjnia

W przestrzeni pracy fryzjera najważniejsza jest myjnia z dostosowanym do niej fotelem oraz fotel na którym siedzi klient podczas wykonywania zabiegów. Przy wyborze foteli lepiej wybierać ciemne kolory, które doskonale będą się synchronizować praktycznie z każdym kolorem ścian. Ważne są także szafki oraz wózek fryzjerski, gdzie będą ustawione sprzęty i preparaty fryzjerskie. Nie zapomnijmy o lustrach, które maja dwojaka funkcję: pokazania efektów pracy oraz rozświetlenia wnętrza.

Beata Gawron

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl