Jak kupić fotel fryzjerski, by służył przez długi czas?

Jak kupić fotel fryzjerski, by służył przez długi czas?

Wybieranie mebli tylko pozornie jest prostym zadaniem. Nie ułatwia go zresztą i to, że w sklepach możemy natrafić na dziesiątki kształtów, wzorów oraz kolorów. Czym zatem powinniśmy się kierować, jeśli czeka nas wybór mebli fryzjerskich, a nam zależy na tym, aby był on maksymalnie przemyślany?

W pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na ich wygodę. Ich siedzisko nie powinno być zbyt twarde, należy jednak unikać również siedzisk przesadnie miękkich. Siedzenie w takim fotelu powinno sprawiać klientowi przyjemność, nie można jednak zapominać również o fryzjerce, której fotel nie może w żaden sposób utrudniać wykonywanej przez nią pracy. Czasem dobrze jest też zdecydować się na większy wydatek, jeśli daje nam to pewność, że klient będzie usatysfakcjonowany.

Jeśli chwila relaksu w komfortowym fotelu skłoni go do decyzji o powrocie do salonu fryzjerskiego, będziemy mogli sobie pogratulować właściwego podejścia do tematu i zrozumienia dla jego potrzeb. Nie można zapominać i o tym, że przeznaczeniem fotela fryzjerskiego nie jest stanie przez cały czas w jednym miejscu. Powinien dawać się przesuwać, a im mniej wysiłku będzie to sprawiało fryzjerowi, tym lepiej. Najlepiej inwestować w modele wyposażone w pompę hydrauliczną lub gazową, tego rodzaju praktyczne rozwiązanie pozwala bowiem na regulowanie wysokości fotela tak, aby odpowiadała ona naszemu klientowi.

Fotele fryzjerskie na topie

Drogie czy tanie meble fryzjerskie?

Bez względu na to, że oferty poszczególnych producentów różnią się między sobą, nie można nie zgodzić się z tym, że koszt związany z ich zakupem jest dość wysoki. Jeśli obawiamy się nagłych wydatków, stawiajmy przede wszystkim na neutralną kolorystykę. Połączenie bieli i czerni nie jest może przesadnie ekstrawaganckie, jest jednak na tyle bezpieczne, że nie ma ryzyka jego wyjścia z mody nawet po upływie wielu lat.

Hoker w salonie fryzjera

Jeśli zastanawiamy się nie tylko nad tym, jak poprawić komfort naszego klienta, ale i nad tym, jak ułatwić pracę fryzjerowi, dobrym pomysłem z pewnością okaże się inwestycja w hokery. Te dość wysokie taborety można przesuwać po całym salonie, fryzjer może zaś korzystać z nich podczas pracy nie narażając swoich nóg na przykre konsekwencje wynikające z wielogodzinnego stania. Hokery zwracają na siebie uwagę również dlatego, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, stanowią więc spore ułatwienie dla fryzjera także w niewielkim salonie.

Natalia Sadowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl