Kupujemy meble fryzjerskie – czym się kierować?

Kupujemy meble fryzjerskie – czym się kierować?

Wybieranie mebli fryzjerskich to świetna zabawa, ale okazuje się, że wcale nie jest to też takie proste przedsięwzięcie. Wybór jest gigantyczny i doznajemy klęski urodzaju. Największym problemem jest samo podjecie decyzji, czym właściwie należy się kierować przy dokonywaniu konkretnych wyborów?

Zazwyczaj na pierwszym miejscu umieszcza się komfort klienta, który realizowany jest w pierwszej kolejności przez fotele fryzjerskie. Muszą być wygodne, mieć dobrze dopasowane oparcia, w miarę miękkie siedziska i podparcie pod nogami. Muszą być też obrotowe i mieć regulację wysokości, by fryzjer miał możliwość wygodnego ustawienia klienta i łatwej pracy z nim. Jeśli klient będzie się dobrze czuł i jeszcze sobie z fryzjerem pogada, na pewno będzie chciał wrócić raz jeszcze. Oprócz wygody taki fotel powinien oczywiście mieć także odpowiednią prezencję. W praktyce oznacza to nogi na pięciu kółkach i hydrauliczny siłownik dbający o odpowiednią wysokość fotela nawet wtedy, kiedy klient już na nim siedzi.

Same elementy czysto techniczne fotela fryzjerskiego to oczywiście nie wszystko. Fotel musi też odpowiednio się prezentować. Zazwyczaj stawia się na czarne lub białe obicia, które są uniwersalne i pasują do każdego salonu. Są one jednak dość nudne i do tego trzeba mieć też na uwadze, że czerń i biel najszybciej się odbarwiają tracąc swoje zalety. Postawienie na ciekawszą kolorystykę jest zazwyczaj bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli tylko wnętrze na to pozwala.

Komfort u fryzjera

Hokery fryzjerskie

Myśląc o wygodzie klienta, warto jest też czasami pomyśleć o wygodzie swojej. Odpowiednim do tego rozwiązaniem są hokery, czy czasami bardzo ładnie stylizowane krzesła, na których można przysiąść w czasie pracy i w ten sposób zmniejszyć obciążenie kręgosłupa. Firm oferujących hokery jest cała masa, co przekłada się na naprawdę ładną stylistykę, niskie ceny i możliwość wygodnej regulacji wysokością hokera, co pozwala też ograniczyć kwestię zmiany wysokości siedziska klienta.

Warto też na koniec pomyśleć o kwestiach czysto praktycznych. Jeśli będziemy wybierać fotel fryzjerski, postawmy na rozwiązanie z takimi podłokietnikami, które dadzą nam gwarancję, że kabel od suszarki nie będzie się w nie non stop zaplątywał. Wyprofilowanie fotela też jest bardzo ważne. Fotel może być miękki i ładny, ale jeśli nie będzie posiadał zdrowego kształtu, siedzenie w nim będzie w dużej mierze problematyczne. Uważać trzeba też na tanie materiały, ponieważ w salonie fryzjerskim sprzęty są użytkowane intensywnie i nie wolno o tym zapominać.

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl