Meble fryzjerskie - musisz to wiedzieć!

Meble fryzjerskie - musisz to wiedzieć!

Jeśli przystępujemy do wyposażania naszego salonu fryzjerskiego w meble, powinniśmy zapomnieć o oszczędzaniu. Nie bez przyczyny mówi się przecież, że to chytry traci dwa razy. Jeśli więc zastanawiamy się nad optymalnym kryterium wyboru, kluczowe znaczenie niech ma dla nas profesjonalizm.

Od mebli oczekuje się, że będą wywiązywać się ze stawianych im zadań przez długi czas, wskazane jest też, aby nie budziły jakichkolwiek kontrowersji. Nie można zapominać przecież i o tym, że meble wpływają na sposób, w jaki postrzegany jest salon fryzjerski. Jeśli jego właściciel dba o wyposażenie, można zakładać, że będzie otaczał troską również swoich klientów. Klient wraca przede wszystkim do tych miejsc, które mu się dobrze kojarzą, a dobrze dobrane meble mają niebagatelny wpływ na wizerunek firmy.

Profesjonalne meble podobają się zresztą nie tylko samym klientom, ale i znajdującym zatrudnienie w salonie pracownikom, a im lepsze są ich warunki pracy, tym większe staje się ich zaangażowanie podczas wykonywania powierzonych im obowiązków. Nie ma więc przesady w stwierdzeniu, że troska o odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego daje korzyści każdej ze stron.

Jakie elementy można jednak uznać za kluczowe?

Gdybyśmy chcieli na moment postawić się w miejscu klienta, z pewnością dostrzeglibyśmy, że tym, co rzuca się mu w oczy w pierwszej kolejności, jest recepcja i poczekalnia. To właśnie po tych dwóch miejscach należy spodziewać się jak najlepszego wrażenia.

Przychody salonu fryzjerskiego

Jeśli klient zniechęci się już na tym etapie, z pewnością dojdzie do wniosku, że o swoje włosy powinien zadbać gdzie indziej. Recepcja powinna być nie tylko stylowa, ale i godna zaufania, a osiągnięcie tego celu jest możliwe jedynie wówczas, gdy będziemy sięgali po odpowiednie meble. Wcale nie mniejsze znaczenie wydaje się mieć poczekalnia, należy więc dążyć do tego, aby zapewniała klientom zarówno relaks, jak i bezpieczeństwo. Oczywiście, klient ocenia meble nie tylko wówczas, gdy czeka na swoją kolej. Robi to również siadając na fotelu fryzjerskim, choć są to zachowania zarówno mniej, jak i bardziej świadome.

Warto zatem zatroszczyć się o to, aby zarówno fotel, jak i konsola były rozwiązaniami solidnymi i stabilnymi, klient zyska bowiem spokój i zacznie podchodzić z większym zaufaniem do wysiłków podejmowanych przez fryzjera. Nie inaczej przedstawia się sytuacja w momencie, w którym analizujemy myjki i ich możliwości. Jest to miejsce relaksu, ten jednak jest możliwy jedynie wówczas, gdy jest ona stabilna i charakteryzuje się odpowiednim kształtem. Warto też zatroszczyć się o to, aby wszystkie meble były utrzymane w zbliżonym stylu.

Beata Gawron

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl