Niezbędne meble fryzjerskie – czy Twój salon je posiada?

Niezbędne meble fryzjerskie – czy Twój salon je posiada?

Jakie meble są niezbędne w salonie fryzjerskim? Oto lista rzeczy absolutnie koniecznych.

Fotel fryzjerski

Żaden salon fryzjerski nie może się obyć bez porządnego fotela. Fotel fryzjerski jest niezbędny w codziennej pracy, decyduje o komforcie klienta, zatem warto poświęcić mu chwile uwagi i wybrać naprawdę dobry. W sklepach i hurtowniach mamy całą masę foteli które można z łatwością dopasować do aranżacji salonu. Producenci prześcigają się w coraz to lepszych konstrukcjach, materiałach jakie używają do produkcji, kolorach i przeróżnych dodatkowych elementach i opcjach. Niektóre fotele wręcz zachwycają swoja forma i kunsztem wykonania, z powodzeniem mogły by być ozdoba także w niejednym mieszkaniu.

Co takiego daje nam fotel, ze powinniśmy mu poświęcić szczególna uwagę?

Przede wszystkim jego wygoda i wygląd estetyczny wpływają na opinie klienta o salonie. Fotel powinien być zawsze czysty, sprawnie działający, z funkcją regulowania wysokości, co zdecydowanie wpłynie na odczucia swobody i wygody przez klienta. Druga sprawa jest to, ze fotel ma także olbrzymie znaczenie dla pracy fryzjera. Regulacja wysokości to luksus na który stać już dziś chyba każdy salon, a daje to olbrzymi komfort pracy i pełną swobodę ruchów. Jak widać fotel fryzjerski jest jednym z mebli mających podstawowe znaczenie w salonie fryzjerskim

Wizyta u fryzjera

Myjnia fryzjerska

Drugim niezbędnikiem w pracy fryzjera jest myjnia, ponieważ praktycznie z każdym klientem jest używana. Prawdziwy profesjonalista w swoim fachu docenia znaczenie i wygodę jaką daje myjnia, ponieważ pozwala na odpowiednie przygotowanie włosów pod kolejne zabiegi fryzjerskie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest myjnia wyposażona w dodatkowe oprzyrządowanie, które ułatwiają pracę i dodatkowo podnoszą wygodę pracy oraz samego klienta. W niektórych modelach można spotkać podnóżek, który szczególnie przydaje się w czasie długich zabiegów i przygotowań do nich.

Konsoleta fryzjerska

Konsoleta to nic innego jak konstrukcja lustra wraz z półką na przeróżnego rodzaju drobiazgi fryzjerskie. Szczególnie ważna jest jakość lustra, ponieważ to na nim zazwyczaj skupia się uwaga klientów. Przede wszystkim musi być czysta i zadbana, ponieważ większość czasu w salonie klient będzie skierowany w jej stronę i bałagan lub kurz nie dodadzą splendoru.

Natomiast styl jaki wybierzemy zależy już tylko od naszego upodobania. Możemy wybrać styl klasyczny, do którego łatwo dopasować fotel i inne akcesoria, lub też bardziej nowoczesny, który przyciągnie uwagę niebanalnymi rozwiązaniami i kolorami. Konsola fryzjerska to jedna z wizytówek salonu, na podstawie której można dużo powiedzieć o osobach pracujących w tym miejscu.

Beata Gawron

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl