Jak wybierać meble do salonu fryzjerskiego?

Jak wybierać meble do salonu fryzjerskiego?

Coraz więcej osób zgłasza zapotrzebowanie na profesjonalne usługi fryzjerskie. Co ważne, wśród nich jest coraz więcej mężczyzn, a ich udział rośnie nie tylko ilościowo, ale stanowią także coraz większy odsetek wśród wszystkich klientów salonów fryzjerskich.

Po prostu wszyscy staramy się lepiej wyglądać i dbać o wygląd każdego dnia, a fryzura jest jednym z ważniejszych tego elementem. Przekłada się to oczywiście na więcej wolnych miejsc w zawodzie fryzjera dla pasjonatów pięknych włosów. Z drugiej strony, ten sam fakt powoduje wyraźny wzrost konkurencji we fryzjerstwie, a to wymaga od nas dokładania dodatkowego wysiłku, by przebić się na rynku usług fryzjerskich i skutecznie przyciągać klientów.

Założenie własnej działalności bynajmniej nie wystarczy. Salon musi być unikalny i musi koniecznie być miejsce, gdzie wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie wyposażenie salonu w meble i akcesoria fryzjerskie. Nie jest to proste, ponieważ w odpowiedzi na rosnący popyt, producenci wyposażenia salonów fryzjerskich poszerzyli swoją ofertę i zwiększyli jej różnorodność.

Jakimi kryteriami zatem kierować się przy wyborze sprzętu?

Stylistyka

Dobrze oceniany salon fryzjerski musi dzisiaj posiadać swoją konkretna stylistykę. Mówimy tutaj o aranżacji wnętrz na takich samych zasadach, jak aranżowane są mieszkania czy biura. Opcji jest wiele. Salon może być bardziej nowoczesny lub bardziej klasyczny. Zdecydowanie największy wpływ na ostateczny wynik naszych starań będzie miał wybór odpowiednich mebli, które zadecydują o atmosferze w salonie. Klimat i nastrój to czynniki często decydujące o wyborze miejsca strzyżenia i stylizacji włosów.

Praca w salonie fryzjerskim

Najwyższa jakość

Niezależnie od wyborów estetycznych, konieczne jest zachowanie najwyższej jakości elementów wyposażenia. Są one wizytówką salonu i muszą świadczyć o jego profesjonalizmie. Nie można tutaj przesadnie oszczędzać i na pewno złym wyborem jest kupowanie mebli najtańszych, które szybko się zużyją i będą szpecić wnętrz odstraszając klientów.

Wysoka jakość wykonania sprzętów sprawi, że zawsze będą się one odpowiednio prezentować i będą roztaczały wokół siebie aurę profesjonalizmu. Ważne jest to zresztą także dla nas samych, ponieważ dobre wyposażenie pomaga w pracy, a trzeba mieć na uwadze, że na strzyżeniu czy farbowaniu włosów będzie spędzać większą część każdego dnia. Wszystkie kompromisy kosztem ergonomii na pewno będą odczuwane przez pracowników salonu, a na klientach odbiją się poprzez gorszą jakość usług.

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl