Najważniejsze meble w salonie fryzjerskim

Najważniejsze meble w salonie fryzjerskim

Meble fryzjerskie są niezbędne w każdym salonie fryzjerskim i bez nich po prostu nie dałoby się sensownie prowadzić działalności. Wybór jest ogromny i opcji jest bardzo wiele, przez co nie trzeba kupować wszystkiego, co oferują nam hurtownie, a spośród rzeczy niezbędnych trzeba wybierać te ich wersje, które będą nam najbardziej odpowiadały.

Fotel i biurko

Obrotowe fotele fryzjerskie uznaje sięga najważniejsze meble w salonie. Zapewniają one wygodę klientowi oraz pracownikowi, ponieważ umożliwiają mu wygodne dotarcie do klienta. Krzesło obrotowe powinno mieć podparcie dla nóg klienta, by te nie zwisały. Może nie być ona bezpośrednio elementem krzesła, ale jest to utrudnienie, ponieważ fotel fryzjerski powinien mieć regulowaną wysokość i takie podparcie powinno być regulowane razem z nim. Regulacja wysokości jest z kolei niezbędna dlatego, że fryzjer powinien mieć głowę klienta na odpowiedniej wysokości, a to możliwe jest tylko z regulacją wysokości siedziska.

Elementem ściśle połączonym z fotelem jest biurko, przy którym zasiądzie klient. Musi ono być przede wszystkim miejscem dla przyborów fryzjera i posiadać lustro zapewniające klientowi dobrą widoczność. Takie lustro to także lepsze doświetlenie obszaru roboczego fryzjera. Im większe lustro, tym lepiej będzie się widział klient i tym więcej dodatkowego, pozytywnie rozproszonego światła będzie padało na głowę strzyżonego.

Jak wybrać fotele fryzjerskie?

Myjnia fryzjerska

Niezbędnym elementem wyposażenia salonu jest także myjnia fryzjerska, zwana czasami myjką. Jest to fotel posiadający specjalny uchwyt z tyłu, na którym znajduje się misa i prysznic pozwalający na umycie głowy. Można to oczywiście rozwiązać także w inny sposób, ale wykorzystanie takiego fotela do umycia głowy klienta jest zdecydowanie wygodniejsze od chociażby trzymania głowy w powietrzu. Salon fryzjerski chcący zatrzymywać przy sobie klientów powinien zawsze zadbać o takie rzeczy, ponieważ wygoda klienta jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy będzie z tego samego salonu korzystał także w przyszłości.

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl