Meble do salonu fryzjerskiego

Meble do salonu fryzjerskiego

Oferta mebli fryzjerskich jest na rynku przebogata. Są wygodne dla klienta, a fryzjerom ułatwiają pracę. Nie ma też problemów ze znalezieniem odpowiadającej na stylistyki. Kiedy zabieramy się za skompletowanie mebli do naszego salonu, musimy zacząć od podstaw, czyli od fotela, konsoli, myjni i hokera. Dodatkami do nich będą szafki, labory, wózki i pomocniki fryzjerskie.

Fotel, na który postawimy, musi być wygodny, więc najlepiej jest wybierać modele z dobrego materiału, chociażby wylewki poliuretanowej, jak również modele posiadające podłokietniki, podnóżki i koniecznie regulowaną wysokość, najlepiej hydraulicznie. Warunkiem koniecznym jest naturalnie odpowiednia stabilność fotela, bezpieczna dla klienta i wygodna dla fryzjera.

Konsola w salonie

Fotel i konsoleta to nierozłączna para. Na konsoli powinno być duże lustro pozwalające klientowi na dokładne zobaczenie się w trakcie stylizacji. Konsola musi być stabilna, lustro duże i podświetlane. Konsola może być wolnostojąca lub przystosowana do montażu na ścianie. Istnieją modele z liczba stanowisk większą od jednego.

Hoker fryzjerski

Hokery są niewielkimi taboretami zapewniającymi fryzjerowi wygodna pracę poprzez możliwość przycupnięcia przy kliencie. Są regulowane, jeśli chodzi o wysokość oraz posiadają gumowe kółka. Są w pewnym sensie podobne do foteli fryzjerskich.

Myjnia fryzjerska

W myjni umyjemy głowę klienta. Musi posiadać wymienne siedzisko i być przygotowana z solidnych materiałów. Są tu dwie opcje: sama myjnia lub myjnia z fotelem. Lesze wersje obu opcji posiadają mechanizm masażu głowy.

Pozostałe elementy wyposażenia muszą zapewniać nam wygodną pracę i dostęp do wszystkich niezbędnych w danym czasie akcesoriów. Dobrze jest, kiedy są mobilne.

Strefa poczekalni i recepcji

Poczekalnia i recepcja są bardzo ważnymi elementami każdego salonu fryzjerskiego. Jest to wręcz ich wizytówka, ponieważ to recepcję i poczekalnię klient zauważy w pierwszej kolejności. W poczekalni klient musi się zrelaksować i spokojnie poczekać na usługę, więc potrzebuje wygodnej sofy lub fotela. Stolik na gazety i jakiś wieszak na odzież wierzchnią też będą potrzebne.

Przy wyborze mebli do naszego salonu musimy zwracać uwagę na estetykę i funkcjonalność, ale zawsze czynnikiem najważniejszym, niezależnie od mebla, powinna być solidność jego wykonania.

Natalia Sadowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl