Meble, personel i sprzęt. Wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć własne centrum medyczne.

1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Health
  3. Meble, personel i sprzęt. Wszystko, co...

Centra medyczne to miejsca, w których zaspokajane są różne potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej, zarówno podstawowej (poziom konsultacji), jak i doraźnej. Tego typu placówka może oferować różnego rodzaju specjalności medyczne, między innymi pediatrię, stomatologię, okulistykę, żywienie i dietetykę, poradnictwo psychologiczne, psychiatrię.

Jeśli planujesz otwarcie własnego centrum medycznego, koniecznie ustal nie tylko rodzaj usług, które będziesz oferował, ale także wcześniej przeprowadź badanie rynku i konkurencji. Istnieją jednak trzy podstawowe aspekty, których nie możesz zaniedbać: meble, sprzęt i personel, ponieważ są one niezbędne, abyś mógł wykonywać swoje czynności i procesy bez żadnych niedogodności.

Poniżej wyjaśniamy, na czym polegają te aspekty i o czym należy pamiętać w odniesieniu do każdego z nich:

Meble i pomieszczenia dla Twojego centrum medycznego

Przede wszystkim ważne jest, abyś miał fizyczną przestrzeń, w której możesz mieć wyjście awaryjne, poczekalnię, toalety, szatnie dla pracowników i dostęp dla osób niepełnosprawnych. Należy również wziąć pod uwagę lokalizację i łatwość dojazdu, a także to, czy jest miejsce na parking oraz wymiary samego lokalu, które powinny odpowiadać na propozycję usług.

Z drugiej strony, niezbędne jest posiadanie odpowiednich mebli zgodnie z usługami i charakterem centrum medycznego, które otworzysz, a także pokrycie wszystkich obszarów przestrzeni fizycznej. W tym sensie meble do poczekalni są kluczowe, a także inne elementy, które możesz włączyć, aby zapewnić komfort, takie jak telewizja, woda, a nawet bezpłatny dostęp do Internetu.

Krótko mówiąc, musisz mieć funkcjonalną przestrzeń i wyposażenie, w której bez żadnych niedogodności można wykonywać czynności i relacje składające się na satysfakcjonujące doświadczenie obsługi.

Sprzęt

W zależności od usług lub specjalności, które oferujesz, ten punkt może się różnić. W każdym przypadku niezbędne jest posiadanie łóżek lub noszy oraz innych narzędzi, takich jak między innymi lampy z wiązką kierunkową, sfigmomanometr rtęciowy, aneroidowy lub elektroniczny.

Podobnie upewnij się, że każda specjalność ma niezbędne materiały zgodnie ze swoimi potrzebami. Ważne jest również posiadanie materiałów niesanitarnych, takich jak m.in. dozowniki wody, półki, środki czystości.

Personel

Jakość twojego kapitału ludzkiego ma fundamentalne znaczenie. Upewnij się, że masz najlepiej wyszkolonych pracowników służby zdrowia.

Podobnie w przypadku pracowników administracyjnych i sprzątających, muszą oni współpracować w celu zapewnienia dobrego doświadczenia, dlatego ważne jest, aby odbyli oni niezbędne szkolenie, które zapewni im doskonałe traktowanie z publicznością. Możesz podnieść jakość swojego kapitału ludzkiego poprzez włączenie regularnych sesji szkoleniowych zgodnie z ich rolą (np. krótkie szkolenia z zakresu obsługi klienta lub zarządzania konfliktem), a utrzymywanie zespołu w łączności i zaangażowaniu w Twoją propozycję wartości jest kluczowe. Organizuj zajęcia integracyjne wśród swoich pracowników i wykorzystuj specjalne okazje, takie jak urodziny czy okres świąteczny.

Krótko mówiąc, uruchomienie własnego centrum medycznego wiąże się z uwzględnieniem wielu czynników. Upewnij się, że wykonujesz niezbędne planowanie strategiczne z wyprzedzeniem, nie zaniedbuj mebli, sprzętu, personelu i masz niezbędne narzędzia technologiczne. Przykładowo. oprogramowanie na zamówienie System internetowy, w którym możesz pozwolić swoim klientom zaplanować lub odwołać spotkania, dokonać płatności, a nawet kontrolować swoje przychody i wydatki za pośrednictwem tego narzędzia, jest wielką pomocą w prowadzeniu codziennej działalności bez większych niedogodności.

Natalia Sadowska