Meble fryzjerskie z klasą- jaki styl wybrać do własnego salonu fryzjerskiego?

Meble fryzjerskie z klasą- jaki styl wybrać do własnego salonu fryzjerskiego?

Meble fryzjerskie są podstawą w każdym salonie. Natomiast ich wybór to już nie jest taka prosta sprawa i wiedzą to wszyscy którzy choć raz odwiedzili sklepy lub hurtownie z meblami fryzjerskimi. Producenci prześcigają się w swojej ofercie, nieustannie wytwarzając coraz ciekawsze i lepiej wykonane meble, od których aż kręci się w głowie.

Zanim więc przystąpimy do wyboru i określenia mebli fryzjerskich jakie zagoszczą w naszym przyszłym miejscu pracy, bardzo dobrze zastanówmy się w jakim stylu chcemy urządzić salon i jaką atmosferę chcemy w nim stworzyć. Nie ma tutaj żadnych reguł których trzeba się trzymać, można przygotować aranżację w każdym, dowolnym stylu, jaki tylko nam odpowiada. Swobodnie można wprowadzić styl klasyczny, ale też nowoczesny z nutką ekstrawagancji, która zauroczy klientów.

Meble fryzjerskie

Najcenniejszymi elementami wystroju są w tym przypadku meble fryzjerskie, których wybór w szczególny sposób wprawia w stan zagubienia i niepewności co tak naprawdę spodoba się przyszłym klientom. Meble nadają cały styl i klimat salonu, mogą być ciekawą odskocznią od tradycyjnych mebli fryzjerskich, albo też przytłoczyć swoją niezgrabnością i ciężkim charakterem. Zatem ich wybór nie może być przypadkowy, lecz dobrze przemyślany, z wcześniejszym, dokładnym obliczeniem miejsca jakie mamy do dyspozycji. Wygląd i estetyka mebli w dużym stopniu zaważą na tym jak ogólnie będzie odbierany salon przez klientów i czy będą chcieli do niego przychodzić.

Nowoczesny salon

Postaw na funkcjonalność i elegancję

Jeśli meble będą tylko pięknie wyglądać, a nie będą pomagać w pracy fryzjera, to staną się szybko jego udręką. Meble oprócz ładnego i eleganckiego wyglądu maja być także praktyczne i funkcjonalne, tak aby nie było problemu z ich wykorzystaniem w codziennej pracy. Już na wstępie, przy określaniu stylu mebli jakie będziemy kupować, weźmy pod uwagę co będzie nam potrzebne i czego szczególnie będziemy używać na co dzień przy klientach. Wszystko to ma bowiem później wpływ na popularność salonu wśród klientów i na jego dobra opinię.

Chaos w rzeczach fryzjerskich, problemy z rozmieszczeniem wokół fotela produktów i akcesoriów fryzjerskich to bardzo zła reklama. Klienci szybko to wychwycą, nawet podświadomie, i porównają do innych salonów lepiej zorganizowanych. Także w pogoni za najmodniejszym stylem i designem nie zapominajmy o praktycznych wykorzystaniu mebli. Poza elegancją i praktyką ważne jest także to w jakim otoczeniu sami będziemy się czuć najlepiej. Pamiętajmy, że salon to nasze miejsce pracy, gdzie będziemy spędzać dużo czasu, wiec najważniejsze jest to abyśmy się sami dobrze w nim czuli.

Natalia Sadowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl