Warkocze afrykańskie krok po kroku i w krótkim czasie

Warkocze afrykańskie krok po kroku i w krótkim czasie

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Uroda
  3. Warkocze afrykańskie krok po kroku i w krótkim czasie

Warkocze afrykańskie stają się coraz bardziej popularne i są dobrym sposobem na stworzenie wyjątkowej fryzury, która wyróżni Cię z tłumu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak krok po kroku wykonać warkocze afrykańskie i zaoferować je w swoim salonie, ten artykuł jest dla Ciebie: wyjaśnimy Ci, jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać ten styl i jakie narzędzia mogą Ci być potrzebne.

Pochodzenie warkocza afrykańskiego

Warkocze afrykańskie charakteryzują się tym, że są to pojedyncze warkocze na całych włosach, które doskonale je zbierają; mogą być tak grube lub tak cienkie, jak wolisz, i można je dopasować do różnych fryzur.

Warkocze afrykańskie mają różne pochodzenie, ale najpopularniejsza teoria głosi, że powstały w Nigerii około 500 r. p.n.e. Oznaczały one status społeczny, religię, a nawet stan cywilny. Na przestrzeni lat warkocze afrykańskie ulegały różnym modyfikacjom i zyskały znaczenie w pewnych grupach społecznych.

Dziś są one wykorzystywane między innymi jako sposób na uhonorowanie swojej przeszłości i nawiązanie kontaktu z kulturami tubylczymi.

Przygotowanie do wykonania warkoczy afrykańskich

Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić przed rozpoczęciem robienia afrykańskich warkoczy, jest przygotowanie włosów. Należy je dobrze umyć i intensywnie nawilżać. Po umyciu włosów i ich dokładnym rozczesaniu, możesz użyć olejku do ich nawilżenia. Zaleca się stosowanie szerokich grzebieni podczas czesania, aby uniknąć łamania się włosów.

Narzędzia potrzebne do wykonania warkoczy afrykańskich

Aby uzyskać niesamowite afrykańskie warkocze, musisz mieć pod ręką pewne narzędzia. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w grzebień z szerokimi zębami, który pozwoli odpowiednio podzielić włosy, gumki do włosów, aby móc związać warkocze, oraz lakier do włosów. Ilość potrzebnych gumek może się różnić w zależności od liczby warkoczy, które zamierzasz wykonać.

Jak zrobić warkocze afrykańskie krok po kroku

Pierwszy krok

Po przygotowaniu włosów i zaopatrzeniu się we wszystko, co potrzebne, możemy przystąpić do wykonania warkoczy afrykańskich. Pierwszym krokiem jest podzielenie włosów na cztery sekcje, najlepiej po dwie z każdej strony. Ułatwi to proces zaplatania, dzięki czemu będzie można zawiązać haczykiem odcinki, które nie są używane do pracy.

Krok 2

Mając już różne partie włosów, możesz wybrać jedną z nich, od której zaczniesz pracę. Aby rozpocząć zaplatanie warkocza, należy złapać pasmo włosów o grubości około 2 centymetrów. Ważne jest, aby robić to od nasady włosów, ponieważ jedną z cech charakterystycznych warkoczy afrykańskich jest to, że są one wykonywane od nasady włosów.

Pamiętaj, że każda nitka powinna mieć mniej więcej taką samą grubość, aby warkocze były jednolite. Jeśli chcesz mieć grubsze warkocze, możesz użyć pasm o długości około 4 centymetrów, a jeśli chcesz mieć cieńsze warkocze, możesz użyć pasm o długości 1,5 centymetra .

Krok trzeci

Zacznij zaplatać poszczególne partie włosów. Jest to trochę pracochłonny proces, ale efekt końcowy jest tego wart. Pamiętaj, że im cieńsze warkocze zaplatasz, tym więcej będziesz musiał ich zaplatać.

Po zapleceniu wszystkich włosów należy upiąć każdy warkocz z osobna za pomocą gumki i, jeśli chcesz, możesz użyć lakieru do włosów, aby fryzura utrzymała się wystarczająco długo.

Samouczek wideo

Jeśli potrzebujesz bardziej wizualnego tutorialu , jak zrobić afrykańskie warkocze krok po kroku, zostawimy Ci ten filmik, który z pewnością bardzo Ci pomoże.

Zalecenia

Warkocze afrykańskie są świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają innej fryzury , która zadba o ich włosy i na którą nie trzeba zwracać uwagi przez cały dzień. Istnieją jednak pewne zalecenia, które należy wziąć pod uwagę przy wykonywaniu tego typu warkoczy na klientce.

Przede wszystkim należy uważać, aby włosy nie wysuwały się z warkocza. Jednym ze sposobów jest spanie w nakryciu głowy, które zapobiega tarciu warkoczy o poduszkę. Z drugiej strony, bardzo ważne jest, aby podczas robienia warkoczy afrykańskich wziąć pod uwagę, że nie stwarzamy zbyt dużego napięcia na skórze głowy, ponieważ jest to jeden z głównych czynników przyczyniających się do łamania i wypadania włosów.

Zaleca się zmianę warkoczy raz w miesiącu, co da włosom szansę na odpoczynek i będzie idealnym momentem na zapewnienie im dodatkowego nawilżenia, którego potrzebują.

Ten styl przyciąga wzrok i jest uniwersalny, dlatego można go dopasować do każdego wydarzenia. Po zapoznaniu się z tym przewodnikiem krok po kroku po afrykańskich warkoczach, możesz zacząć ćwiczyć je na swoich klientkach i zrobić im totalną metamorfozę.

Powiązane artykuły:

  1. Profesjonalne farbowanie włosów
  2. Jak wykonać strzyżenie typu fade
  3. Techniki mycia włosów

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl