Skąd mam wiedzieć, jakie jest moje międzybankowe CLABE i do czego służy?

Skąd mam wiedzieć, jakie jest moje międzybankowe CLABE i do czego służy?

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro
 3. Jak mogę sprawdzić, czy moje CLABE interbancaria ...

Jeśli planujesz wykonać lub otrzymać przelew bankowy, prawdopodobnie spotkałeś się z prośbą o podanie międzybankowego CLABE lub otrzymałeś go i nie wiedziałeś, co to jest i do czego służy.

Znajomość międzybankowego CLABE to wiedza, która w przyszłości ułatwi wiele transakcji elektronicznych, ponieważ będzie nam potrzebna za każdym razem, gdy będziemy chcieli otrzymać lub wykonać przelew. Dlatego ważne jest, abyśmy wiedzieli, gdzie i jak ją zdobyć, a przede wszystkim, jak prawidłowo z niej korzystać. Poniżej wyjaśniamy, o co w tym wszystkim chodzi.

Co to jest CLABE międzybankowy?

Standardowy Kod Bankowy, znany zazwyczaj jako CLABE lub CLABE Interbank, to unikalny i niepowtarzalny numer przypisany do każdego rachunku bankowego w celu zagwarantowania i zapewnienia, że podczas transakcji elektronicznych z jednego banku do drugiego środki gospodarcze i finansowe są pobierane tylko i wyłącznie z rachunku wskazanego przez bank jako docelowy lub źródłowy. CLABE cmiejsca przeznaczenia lub pochodzenia.

Jakie jest zastosowanie CLABE międzybankowy?

Z jednej strony, międzybankowe CLABE pozwoli Ci na szybkie, łatwe i bezpieczne przeprowadzanie transakcji elektronicznych między różnymi bankami. Z drugiej strony, ułatwi to również dokonywanie płatności za usługi takie jak m.in. woda, energia elektryczna, gaz, w sposób automatyczny i za pomocą polecenia zapłaty lub polecenia zapłaty.

Skąd mam wiedzieć, że mój CLABE numer międzybankowy?

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie CLABE rachunek międzybankowy należy skonsultować się bezpośrednio z instytucją bankową.

Można je również znaleźć na wyciągach z konta lub w umowie bankowej dotyczącej konta.

Niektóre instytucje udostępniają je w swoich aplikacjach mobilnych, w sekcji "Ogólne informacje o koncie", choć można je również znaleźć w bankowości internetowej.

Jeśli nadal masz wątpliwości, jak znaleźć moje międzybankoweCLABE , możesz skonsultować się telefonicznie z niektórymi z tych opcji w Meksyku:

 • BANORTE: 5140 5600 / 01 800 226 6783.

 • SCOTIABANK: 5728-1900 / 01800-704-5900.

 • BBVA BANCOMER: 5226-2663 / 01800-226-2663.

 • BANCO AZTECA: 5447 8810 / 01800-021-2345

 • BANCOPPEL: 01800-122-67735

 • CITI BANAMEX: 1226-2639 / 01800-021-2345

 • BANK SANTANDER: 5169-4300 / 01800-501-0000

Ważne jest, abyś nie próbował samodzielnie tworzyć swojego międzybankowegoCLABE , ponieważ to Twoja instytucja finansowa dostarcza danych niezbędnych do jegoutworzenia.

CLABE czy rachunek międzybankowy CLABE ?

Chociaż międzybankowe CLABE jest tożsame z rachunkiem CLABE, nie zastępuje ono numeru rachunku nadanego przez instytucję bankową ani numeru rachunku czekowego lub karty debetowej, ponieważ stanowi jedynie dodatkowe odniesienie dla transakcji elektronicznych.

Międzybankowe CLABE lub CLABE karta międzybankowa CLABE?

Międzybankowe CLABE jest unikalnym numerem związanym z Twoim kontem osobistym, tak jak unikalnym numerem jest numer Twojej karty. Różnica polega na liczbie cyfr i ich zastosowaniu.Międzybankowy CLABE składa się z 18 cyfr, podczas gdy numer karty składa się z 16 cyfr z przodu i trzech cyfr do uzupełnienia i weryfikacji na odwrocie.

Międzybankowy CLABE jest wykorzystywany jako punkt odniesienia przy transakcjach przelewów między bankami, natomiast numery kart można wykorzystywać przy zakupach internetowych.

Ile cyfr ma międzybankowy CLABE?

Źródło: como-saber.com

Jak wyjaśniliśmy w poprzednim rozdziale, międzybankowy CLABE składa się łącznie z 18 cyfr, które odpowiadają pewnym specyficznym danym rachunku, którego dotyczy. Są to następujące cyfry:

 • Kod banku: Są to cyfry odpowiadające konkretnym danym, na których prowadzony jest rachunek. Zgodnie z numerami nadanymi instytucjom kredytowym przez Związek Banków Meksyku kod banku składa się z trzech cyfr, które zajmują pierwsze trzy kwadraty międzybankowego CLABE.

 • Kod miejsca: Są to cyfry oznaczające miasto lub region, w którym prowadzony jest rachunek. Zgodnie z definicją kodów miejsc zdefiniowanych dla obsługi czeków, kod składa się z trzech cyfr.

 • Numer konta: Cyfry te odpowiadają informacjom podawanym przez każdy bank podczas indywidualizacji rachunków klientów i składają się z 11 cyfr.

 • Cyfra kontrolna: Cyfra ta jest podawana przez instytucję bankową w celach kontrolnych, za pomocą algorytmu, który pozwala na walidację i weryfikację poprawności całej struktury danych w ramach międzybankowego CLABE.

Należy pamiętać, że międzybankowe CLABE można udostępniać z pełnym bezpieczeństwem i pewnością, ponieważ nie jest to klucz dostępu, a przecież został stworzony do udostępniania. Dzięki niemu można dokonywać elektronicznych przelewów między różnymi bankami bez konieczności osobistego odwiedzania banku, co usprawni zarządzanie czasem.

Powiązane artykuły:

 1. Dlaczego nie należy prowadzić ewidencji w programie Excel?
 2. Wskazówki dotyczące zarządzania rachunkami firmowymi
 3. 5 najlepszych praktyk, które usprawnią zarządzanie klientami

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl