Wszystko o masażach estetycznych

Wszystko o masażach estetycznych

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Wszystko o masażach estetycznych

Kiedy myślimy o salonach kosmetycznych lub spa, pierwszym obrazem, który przychodzi nam na myśl, są prawdopodobnie masaże relaksacyjne, ale niewiele wiadomo o różnych odmianach masaży kosmetycznych i różnych technikach, które istnieją w celu przeprowadzenia tych zabiegów.

Do czego służą masaże kosmetyczne?

Masaż estetyczny ma za priorytet uczestniczenie w konkretnym problemie klienta. Choć mają one również charakter relaksacyjny, ich celem jest reagowanie na zmianę wyglądu konsumenta. Czy to obrzęki, problemy z krążeniem, choroby skóry itp. Rodzaj masażu będzie zależał od potrzeb klienta, ponieważ mogą one być ukierunkowane na różne problemy. Różnią się one od masaży leczniczych tym, że mają na celu leczenie przykurczów mięśniowych lub schorzeń tkanek.

Rodzaje masaży estetycznych

Każdy z nich zapewnia konkretną korzyść dla osoby, która go otrzymuje, a w zależności od warunków danej osoby można łączyć różne rodzaje masaży, aby osiągnąć jak najlepsze samopoczucie.

 • Masaże drenujące: ten rodzaj masażu jest zalecany dla osób, które cierpią na obrzęki i zatrzymanie płynów. Dąży do drenażu układu limfatycznego, aby zmniejszyć ilość nagromadzonych płynów. Stosuje się ją również w przypadkach, gdy chcemy wyeliminować pewne substancje z organizmu, ponieważ stymulując układ limfatyczny pomagamy mu w szybszej pracy i przetwarzaniu toksyn.

 • Masaż ujędrniający: stosuje się go w tych miejscach, w których chcemy poprawić wygląd skóry. Można je również wykonywać profilaktycznie na określonych obszarach ciała. Są popularne na ramionach, pośladkach i brzuchu, ponieważ zapobiegają wiotczeniu i opadaniu skóry pod własnym ciężarem.

 • Masaż krążeniowy: Ma na celu zwiększenie krążenia krwi w określonych obszarach ciała. Może to pomóc osobom cierpiącym na takie schorzenia jak żylaki. Tego typu zabiegom towarzyszą narzędzia, które pobudzają krążenie krwi w pożądanym obszarze w celu uzyskania szybszych efektów.

Masaże estetyczne wykonywane są przy użyciu wielu narzędzi, w zależności od pożądanego efektu i kondycji klienta. Istnieją praktyki, które wykorzystują gorące kamienie, specjalistyczne instrumenty, takie jak Gua Sha lub specjalne stoły, na których można umieścić klienta w określonych pozycjach, aby leczyć dany obszar.

Masaże estetyczne mogą być wykonywane praktycznie na każdej części ciała, w tym na twarzy i skórze głowy. Najbardziej popularne w tych dziedzinach są masaże drenujące i konturujące, ponieważ zastosowanie różnych technik pozwala osobom na usunięcie opuchlizny z twarzy i konturowanie twarzy.

Korzyści wynikające z masaży estetycznych

Każdy może skorzystać z tych masaży, gdyż korzyści z nich płynących jest wiele. Niezależnie od tego, czy jest to profilaktyka, czy aktywnie chcesz poprawić coś na swoim ciele, możesz wybrać masaż, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niektóre z korzyści płynących z masaży kosmetycznych są następujące:

 • Poprawa wyglądu skóry u osób z cellulitem lub żylakami.

 • Zmniejszają obrzęki w takich miejscach jak brzuch, dłonie i stopy.

 • Zwiększenie krążenia krwi.

 • Zmniejszenie wiotkości.

 • Zwiększa elastyczność skóry.

 • Nawilża i poprawia wygląd skóry.

Niezależnie od tego, jaki jest twój cel, jeśli chodzi o posiadanie masażu, ważne jest, abyś zrobił to z profesjonalistą w tej dziedzinie, w przeciwnym razie konsekwencje mogą być poważne. Od dyskomfortu mięśniowego po poważne problemy zdrowotne, które muszą być leczone przez lekarza. Masaże estetyczne to zdrowa i relaksująca alternatywa dla niektórych problemów zdrowotnych. Są one również innowacyjną opcją, którą można przedstawić jako nową usługę w przypadku, gdy posiada się salon kosmetyczny, w takim przypadku ważne będzie, aby wyspecjalizować się w różnych rodzajach masaży i uzyskać certyfikat w tej dziedzinie.

Artykuły powiązane

 1. Analiza skóry z lampą drewnianą
 2. Różne zabiegi w leczeniu czerwonych rozstępów i białych rozstępów
 3. Zalety ozonoterapii twarzy

'

Beata Gawron

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl