Jak dobrze urządzić poczekalnię w salonie fryzjerskim?
Pierwsze wrażenie - najważniejsze
Pierwsze wrażenie bardzo często decyduje o tym, czy klient polubi nasz salon fryzjerki. To właśnie w momencie postawienia stopy po raz pierwszy w środku odbywa się bitwa o serce klienta, tutaj liczy się wygląd wnętrza poczekalni i całego salonu. Dobre rozwiązania będą zachęcały klienta do wejścia, uśmiechnięty pracownik i ładne wnętrze będą optymalnym powitaniem, w innym przypadku klient już na wejściu może się zniechęcić. Staromodny wystrój, który w dodatku opiera się o zużyte meble sprawi, że podejmowana w kilka sekund decyzja przez klienta będzie negatywna.
Jeśli zawalimy kwestię stworzenia pierwszego wrażenia, dalsza droga będzie wiodła pod górkę. Zaatakować trzeba od razu: w poczekalni powieśmy estetyczne dyplomy potwierdzające nasze przygotowanie, zadbajmy o ciekawą i właściwie dobraną kolorystykę miejsca, umożliwmy klientowi wygodne zdjęcie ubrania wierzchniego i powieszenie go w wygodnym miejscu. Jeśli nie zadbamy o tego typu kwestie, tylko siebie będziemy mogli winić za niepowodzenie naszego salonu fryzjerskiego. Oszczędzanie na podstawowych elementach wyposażenia i kierowanie się chwilowymi kaprysami w kwestii aranżacji to pewna droga do porażki.
Recepcja - sztandarowe miejsce Twojego zakładu fryzjerskiego
Niezależnie od wielkości naszego salonu fryzjerskiego, musi się w nim znaleźć odpowiednio wydzielona recepcja, czyli miejsce, z którym klient zostanie powitany i gdzie będzie się mógł wszystkiego dowiedzieć o salonie fryzjerskim. To tutaj zostanie zaproszony do wejścia, tutaj umówi się na termin, tutaj dostanie wizytówkę i tutaj omówiona zostanie usługa, która jest mu potrzebna. Recepcję należy traktować jak wizytówkę salonu, więc trzeba się postarać, by odpowiednio wyglądała i dobrze działała. Za jej pomocą zyskuje się nowych klientów.
Jak podejść do aranżacji nowoczesnej recepcji? Współczesne trendy narzucają nam tak zwaną nową prostotę, czyli powrót do prostych, geometrycznych i minimalistycznych form. Dzięki nim czujemy ład przestrzeni i jesteśmy przez to uspokajani. Nie ma tutaj zbędnych dekoracji zaśmiecających przestrzeń.
Jeśli nie podoba nam się taka przesadna prostota, możemy postawić na eklektyzm formy, czyli łączenie różnych stylizacji. Zamiast kierować się opcjami dostępnymi w ramach konkretnego stylu, wybieramy myśl przewodnią i dobieramy do niej elementy różnych stylów, które razem będą dobrze działały.
Komentarze (0)