Jak poradzić sobie z kwarantanną koronawirusową w Twoim ośrodku medycznym?

Jak poradzić sobie z kwarantanną koronawirusową w Twoim ośrodku medycznym?

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Health
  3. Jak poradzić sobie z kwarantanną ...

Bardzo trudno jest lekarzowi, a w zasadzie wszystkim pracownikom służby zdrowia, nie chcieć znaleźć się z głową w szpitalu, próbując ulżyć setkom tysięcy ludzi na świecie, którzy są zakażeni AIDS-19.

Powołanie medyczne oznacza stałą, trwałą dyspozycję do uprawiania dyscyplin medycznych. Z wielkim zainteresowaniem naukowym, z wysokim stopniem etyki w wykonywaniu zawodu dla dobra naszych bliźnich i społeczności. Powołanie to najgłębsze uczucie poznania i poczucia odpowiedzialności za łagodzenie cierpienia chorych.

Ponieważ powołanie lekarza jest"SŁUŻBĄ", którą musi świadczyć z inteligencją i uczuciem, aby wypełnić swoją misję, w tym czasie pandemii pracownicy służby zdrowia, którzy nie są przypisani do oddziałów szpitalnych, muszą również podjąć środki zapobiegawcze, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa.

Przede wszystkim zadbać o siebie i swoje rodziny. Zapewnienie bezpieczeństwa personelu będącego pod ich opieką (pielęgniarek, lekarzy, pracowników administracyjnych i robotników). W tym kontekście, w którym dystans społeczny ma kluczowe znaczenie, sieci społeczne ponownie stają się wielkimi sprzymierzeńcami w pokonywaniu dystansu i utrzymywaniu kontaktu.

W tym artykule chcielibyśmy dać Ci kilka wskazówek, jak utrzymać centra medyczne w stanie operacyjnym i w służbie ludziom w trakcie kwarantanny.

Sieci społecznościowe

Środowisko medyczne, a przez rozszerzenie sektor opieki zdrowotnej w ogóle, jest jedną z grup, która ma bardzo silną obecność na portalach społecznościowych.

Dla tego cechu jest to ogromne źródło wiedzy, a sieci społecznościowe dla lekarzy stały się narzędziami pracy i współpracy w ich codziennej pracy.

Coraz częściej zdarza się, że internauci szukają specjalistycznych informacji na tematy medyczne nie tylko w Google, ale także na portalach społecznościowych.

Przede wszystkim należy stworzyć grupę WhatsApp, w której będzie można poinformować pacjentów o nowym sposobie pracy podczas kwarantanny. Poprzez ten czat możesz poinformować ich, na jakich sieciach społecznościowych są aktywni i wskazać ich użytkowników, aby mogli śledzić ich bezpośrednio.

Poprzez te grupy można tworzyć wirtualne konsultacje. Ustalenie godzin otwarcia i wskazanie protokołu konsultacji w razie nagłego wypadku. Usługa konsultacji może odbywać się poprzez wideorozmowy, wiadomości lub bezpośrednie połączenia. Możesz użyć Agendapro, aby zorganizować wszystkie konsultacje w zorganizowany sposób, te, które wymagają konsultacji twarzą w twarz, mogą być ustawione z wystarczającą ilością czasu, aby uniknąć zatoru pacjentów. A te zdalne możesz zorganizować, aby zarządzać wszystkim z jednej platformy.

Na Instagramie i Facebooku możesz w zasadzie zastosować tę samą metodologię. Ważne jest, aby dostosować się do każdego portalu społecznościowego (wiadomo, że każdy ma swoją specyfikę).

Facebook to kanał komunikacyjny, który jest bardzo obecny w świecie medycyny.

Prywatne grupy są bardzo potężnym narzędziem zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów, którzy znajdują punkt zaczepienia.

Na Twitterze skorzystaj z hashtagów, które pomogą w generycznych zapytaniach i stwórz własne tagi, aby pacjenci mogli Cię znaleźć i skorzystać z Twoich rekomendacji.

W każdym razie centralnym punktem wszystkich tych strategii jest unikanie kontaktu. W tej chwili jest dużo niepewności, ludzie zaczynają somatyzować choroby, których nie mają. Dlatego bardzo ważne jest, aby pacjenci mieli wcześniejszą uwagę (w tym przypadku zdalną), przed udaniem się do centrum medycznego, ponieważ pozwala to uniknąć upadku centrum medycznego.

Właśnie w tym momencie trzeba działać, zapewniam, że odciążycie Państwo wiele pracy lekarzom, którzy zmagają się w szpitalach. Duża liczba osób przyjeżdża z objawami jakiejkolwiek innej choroby lub zwykłego przeziębienia i zabiera uwagę osobom, które naprawdę jej potrzebują.

Śledźcie swoje wirtualne konsultacje i podążajcie za tymi, którzy mają objawy wirusa. Oczywiście, gdy uznasz to za konieczne, umów się na osobistą konsultację, aby określić stan pacjenta i stwierdzić, czy powinien on udać się do placówki medycznej, czy też nie.

Możesz być źródłem dokładnych informacji i tworzyć kampanie uświadamiające, aby wszyscy przestrzegali kwarantanny i podejmowali niezbędne środki higieniczne. Niech Twoi pacjenci wiedzą, że ich nie porzuciłeś, bądź aktywny w sieciach, a oni będą o Tobie pamiętać, gdy wszystko się skończy.

Pamiętajmy, że tylko będąc zdrowym możemy być przydatni dla innych! Dbaj o siebie. #Stay at home

Artykuły powiązane

1) Jak przeprowadzić wywiad lekarski

2. wszystko o receptach

3. Korzyści wynikające z prowadzenia dziennika internetowego w służbie zdrowia

Julia Twardowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl