Przegląd nożyczek fryzjerskich

Przegląd nożyczek fryzjerskich

Nawet jeśli nie mamy własnego zakładu fryzjerskiego można potrzebować dobrych nożyczek, by podcinać włosy. Strzyżenie czy cieniowanie można robic samemu w domu, oczywiście pod warunkiem, że posiada się dobry sprzęt i nieco talentu. Wbrew pozorom jakośc cięcia nie tylko będzie zależeć od tego jakie umiejętności ma fryzjer. Ważne jest również to jakim będzie dysponował sprzętem. Właściwie wyprofilowane, z dobrym ostrzem nożyczki do strzyżenia i cieniowania mogą być połową sukcesu. Ważne są trzy rzeczy, dobrze profilowane ostrza, odporny, trwały, nierdzewny materiał z jakiego je wykonano, ergonomiczny kształt, by dało się je wygodnie trzymać w dłoni.

Osobno lub w zestawie

Nożyczki fryzjerskie powinny być dobrze dopasowane do dłoni fryzjera, dlatego ważne jest to jak są one profilowane. Długośc ostrzy powinna być dopasowana do szerokości otwartej dłoni. Oprócz normalnych nożyczek z dwoma prostymi ostrzami do dobrego strzyżenia trzeba również mieć tak zwane degażówki a wiec nożyczki z jednym albo dwoma zębatymi ostrzami. Degażówki jednostronne będziemy mieli dostępne w zestawach, gdzie znajduje się kilka par fryzjerskich nożyczek.

Jakość ostrza ma znaczenie

Od tego jakiej jakości nożyczki będziemy mieli zależy jakość cięcia oraz jakość naszej fryzury. Nieostre i źle profilowane szarpać będą wlosy, cięcie nie będzie precyzyjne a klient nie będzie zadowolony z obsługi. Dlatego warto zadbać o dobrą jakość sprzętu. Najtańsze nożyczki kupimy za kilkanaście złotych, ale do obsługi klientów w salonie fryzjerskim nie będą się one nadawac. Taki produkt będzie można wykorzystywać w użytki domowym. Średnia cena całkiem dobrej jakości nożyczek to około 150 zł. Można kupić za to dobre nożyczki, profilowane z gwarancja producenta.

W kolorze czerwonym

Sporym zainteresowaniem cieszą się wśród fryzjerów nożyczki designerskie w kolorze czerwonym, nie tylko nożyczki, ale także prostownice czy suszarki do włosów. Wyglądają one bardzo efektownie, podobnie jak modele czarno – czerwone. To interesująca odmiana typowego sprzętu, jednak dokonując zakupu trzeba zwracać większa uwagę na jakość niż na kolor. Dodatkowo trzeba także pamiętać, że musimy o takie nożyczki odpowiednio dbać. Używamy je wyłącznie do skracania włosów, po uzyciu dokładnie czyścimy, usuwamy włosy oraz wilgoć, trzeba smarować śruby, przechowywać nożyczki w suchym i czystym miejscu. Dobrze zadbane i przechowane mogą nam długie lata służyć.

Rozmiar ma znaczenie!

Jeśli wiemy już jaki rodzaj nożyczek będzie dla nas odpowiednie trzeba także zwrócić uwagę na ich rozmiar. Biorąc pod uwagę tą kwestie trzeba pamiętać o tym, że duże nożyczki w rozmiarze 6,5 są raczej przeznaczone dla mężczyzn, natomiast mniejsze w rozmiarze 5 czy 5,5 są przeznaczone raczej dla kobiet. Ten element także ma znaczenie i powinien być brany pod uwagę. Trzeba pamiętać, że wiele godzin jakie spędzi się z tymi nożyczkami sprawia, że musimy mieć pewność, że wykonywanie pracy będzie dla nas komfortowe. Nie ma więc sensu na takich nożyczkach oszczędzać.

Natalia Sadowska

Redakcja meblefryzjerskie.edu.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Portal z pasji do aranżacji i wykończenia wnętrz

Profesjonalne porady związane z doborem mebli oraz akcesoriów fryzjerskich

Stwórz swój idealny salon razem z nami

 

kontakt@meblefryzjerskie.edu.pl